Poniedziałek 25-03-2019, imieniny Marii, Wieńczysława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W Ekonomiku „Wiosną stypendia rosną”

Młodzież z Ekonomika w nietypowy sposób będzie spędzać pierwsze dni wiosny. W dniach 21-24 marca, w godzinach 10-16, uczniowie wyruszą na główne ulice miasta, aby kwestować na rzecz swoich kolegów. Będziecie mogli nas spotkać na ulicach: Nowowiejskiej, 12 Lutego, Gen. Bema, Płk. Dąbka, a także na elbląskiej Starówce.

Akcja „Wiosną stypendia rosną” organizowana jest przy współpracy Fundacji św. Mikołaja w ramach programu stypendialnego „Solidarni” i ma na celu zebranie środków na stypendia edukacyjne dla młodzieży. Zespół Szkół Ekonomicznych w Elblągu od dwóch lat współpracuje z Fundacją św. Mikołaja w ramach tego programu. W tym czasie ufundowaliśmy stypendia dla siedmiu wyjątkowych uczniów.
     W tym semestrze wyłoniliśmy dziewięciu uczniów, którzy spełniają kryteria, aby otrzymać stypendium „Solidarni”. To młodzież utalentowana, zaangażowana społecznie i kulturalnie. Laureaci konkursu „Ośmiu wspaniałych”, wolontariusze, młodzież aktywnie działająca na rzecz naszego miasta. Takie stypendium, którego ofiarodawcami byłaby społeczność lokalna naszego miasta, to ogromna motywacja do jeszcze większego zaangażowania w życie społeczne i naukę.
     Zespół Szkół Ekonomicznych w Elblągu, jako jedna z nielicznych placówek w naszym regionie, włączył się do ogólnopolskiego Programu Stypendialnego „Solidarni”. Naszym zadaniem jest zbiórka pieniędzy na stypendia dla zdolnych uczniów, których sytuacja finansowa uniemożliwia rozwijanie talentów i umiejętności. Osoby prywatne, absolwenci oraz firmy mogą stać się fundatorami stypendium dla ucznia Zespołu Szkół Ekonomicznych, dając mu niezwykle ważną szansę na dalszą edukację i spełnienie marzeń. Stypendia są przyznawane przez komisję stypendialną powołaną w szkole. Stypendia może ufundować każdy, kto chce uruchomić mechanizm solidarności i pomóc młodym, zdolnym osobom, w trudnej sytuacji materialnej.
     Akcja „Wiosną stypendia rosną” odbywa się w ramach ogólnopolskiego konkursu„Solidarna Szkoła”, organizowanego przez Fundację Świętego Mikołaja. Jego celem jest uhonorowanie szkół, które do 15 września 2012 r. zgromadzą największą ilość środków w ramach programu stypendialnego „Solidarni”. W ramach akcji każdy może pomóc w rozwoju talentów uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin, a najaktywniejsze placówki edukacyjne mogą uzyskać status „Solidarnych Szkół”. Zasady konkursu są dostępne na stronie www.solidarni.org.pl.
– Nasz nowy konkurs ma na celu wyłonienie placówek najbardziej zaangażowanych w projekt „Solidarni” – mówi Monika Madej, koordynator programu stypendialnego „Solidarni” z Fundacji Świętego Mikołaja. – Szkoły te są miejscem, w którym każde uzdolnione dziecko może liczyć na wsparcie w rozwoju swoich talentów i pasji. Pomagają w tym nie tylko nauczyciele i rodzice, ale również absolwenci i społeczność lokalna. Do programu stypendialnego zgłosiło się już niemal 200 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski. Do programu można się zgłosić się w każdej chwili. Start w konkursie jest szansą dla placówek na zdobycie prestiżowego tytułu „Solidarna Szkoła 2012”, ale przede wszystkim przyczynia się do wsparcia uczniów, którzy z różnych powodów nie są w stanie realizować swoich marzeń.
     
     Ufundować stypendium można również, wpłacając dowolną kwotę na konto:
     Fundacja Świętego Mikołaja
     Przesmyckiego 40, 05-500 Piaseczno
     Numer konta: 94 1090 0004 9149 0000 0000 0044
     Tytułem: Darowizna na stypendia w szkole
     Technikum Ekonomiczne w Elblągu
     82-300 Elbląg, ul. Bema 50
     Lub wpłacając on-line: http://solidarni.org.pl/
     
     Partnerami programu są: Polska Telefonia Cyfrowa (razem z pracownikami przekazała ponad 132 tys. zł na stypendia) oraz Fundacja Banku Zachodniego WBK S.A. (zapewnia m.in. bezpłatną obsługę kont bankowych wykorzystanych w czasie akcji).
     
Anna Guzenda, koordynatorka programu stypendialnego „Solidarni” w ZSE
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • Znaczy będziemy przed świętami tylko wspomagać, a kto da nam kiedy wszyscy wyciągają ręce po pieniądze rząd zwala na ludzi wszystkie obciążenia, biedni liczą tylko na ludzi, kościół tez chce młodzież, a emeryci i renciści. To chyba wszyscy uważają ze są najbogatsi od nich przeważnie się wyciąga ostatnie grosze, a akcja goni akcje zaraz zakwitną żonkile tez będzie akcja niedługo zabraknie w kalendarzu dni bez zbiórki. A skad na to wszystko brac skoro wszyscy chca.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    (2012-03-20)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Clinex Dispersion Soft
Pieczątki Trodat
Pieczątki Firmowe
Płyn do mycia i dezynfekcji