UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W Elblągu powstała poradnia dla dzieci autystycznych

 
Elbląg, W Elblągu powstała poradnia dla dzieci autystycznych
fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl

Od 1 lipca 2018 roku w Samodzielnym Publicznym Ośrodku Rehabilitacyjno – Terapeutycznym dla Dzieci i Młodzieży w Elblągu rozpocznie działalność poradnia dla osób z autyzmem dziecięcym.

Do tej pory w Elblągu i okolicach brak było specjalistycznej poradni zajmującej się diagnozą oraz terapią i rehabilitacją osób z autyzmem. Pacjenci zmuszeni byli do poszukiwania pomocy w poradniach w Trójmieście lub Olsztynie. Wielu ze względu na trudności organizacyjne lub finansowe nie korzystało z opieki specjalistycznej.
     Brak wyspecjalizowanej jednostki w miejscu zamieszkania wielokrotnie opóźniał rozpoznanie i podjęcie leczenia.
     W wyniku wspólnych działań udało się osiągnąć ten długo oczekiwany cel.
     Autyzm jest całościowym zaburzeniem neurorozwojowym, czyli zaburzeniem rozwoju i funkcjonowania mózgu. Przyczyny tej nieprawidłowości nie są jeszcze znane.
     W świetle najnowszych badań epidemiologicznych średnia częstość występowania zaburzeń ze spektrum autyzmu ( ASD ) wynosi 62/10 000.
     Częstość rozpoznawania ASD zwiększa się, między innymi w związku z coraz większą świadomością klinicystów i rodziców dotyczącą wczesnych objawów mogących sugerować zaburzenia relacji społecznych, komunikacji i zachowań stereotypowych.
     Wczesne rozpoznanie oraz wdrożenie kompleksowej terapii daje szansę na złagodzenie objawów zaburzenia i poprawę funkcjonowania w rodzinie i społeczeństwie.
     
     W poradni dzieci zostaną objęte opieką lekarza specjalisty psychiatrii dzieci i młodzieży, psychologów, pedagoga, logopedów i fizjoterapeutów. Wszyscy członkowie zespołu posiadają odpowiednią wiedzę zdobytą podczas szkoleń oraz doświadczenie w pracy z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.
     Oferujemy następujące formy terapii: metoda ruchu rozwijającego W. Sherborne, terapia behawioralna, elementy treningu umiejętności społecznych (TUS), zajęcia z elementami usprawniania sensorycznego, terapia przez zabawę, techniki relaksacyjne, metoda dobrego startu i inne formy terapii w zależności od potrzeb pacjenta.
     W celu skorzystania ze świadczeń należy zgłosić się do rejestracji ze skierowaniem do poradni dla osób z autyzmem dziecięcym wystawionym przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego.
Joanna Drewnowska, dyrektor placówki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama