UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W komendzie polała się krew

 
Elbląg, Dziś krew oddawali mundurowi sierż. sztab. Katarzyna Nadolnik
Dziś krew oddawali mundurowi sierż. sztab. Katarzyna Nadolnik (fot. Michał Skroboszewski)

27 mundurowych - policjantów i strażników granicznych, pań i panów, komendantów dało sobie dziś (21 marca) w komendzie przy al. Tysiąclecia upuścić krwi. - Wszyscy dzielni, nikt nie zasłabł - cieszyły się pracownice Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa placówki terenowej w Elblągu. Pięć minut i po strachu, bólu żadnego, a pomoc bezcenna. - Nas to nic nie kosztuje, a komuś możemy uratować życie - podkreślał sierż. sztab. Jacek Grzebyk z policyjnego klubu Honorowych Dawców Krwi.  Zobacz zdjęcia.

"SpoKrewnieni służbą" to akcja honorowego krwiodawstwa, która przez cały marzec odbywa się w komendach policji w kraju pod patronatem ministra spraw wewnętrznych i administracji.
       - Dla naszego klubu krwiodawstwa, który został reaktywowany w elbląskiej komendzie policji po 8 latach to druga akcja, ale odbywająca się na terenie komendy to faktycznie pierwsza - przyznał  sierż. sztab. Jacek Grzebyk, KMP Elbląg. - Klub liczy 21 członków-policjantów. W 2016 r. oddaliśmy w sumie ponad 25 litrów krwi. Dziś zachęcaliśmy wszystkich kolegów mundurowych do przyłączenia się do akcji.
       O godzinie 9 krew oddało 14 osób, ale czekała kolejka.
       - Dawcy oddają bardzo dobrze krew, są dzielni, nikt nie zasłabł, akcja przebiega jak należy - cieszyła się Marzena Bros z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa placówki terenowej w Elblągu. - Dawcy muszą być po lekkim śniadaniu. Broń Boże na czczo! Każdemu pobieramy 450 ml krwi, jesteśmy przygotowane na 50 osób.
       - Jesteśmy grupą systematyczną, która oddaje krew dla osób potrzebujących - mówił o policyjnych krwiodawcach sierż. sztab. Jacek Grzebyk. - Krew regeneruje się w czasie 4-5 godzin, samo jej oddanie nic nie boli. Pobieranie ok. dwóch szklanek trwa średnio 4-5 minut. Do godziny 9 (później okazało się, że jedna osoba krwi oddać nie może) nikt nie został zdyskwalifikowany po badaniu lekarskim. A dyskwalifikują potencjalnego dawcę choroby np. cukrzyca, łuszczyca, żółtaczka, ciężkie choroby układu krążenia, ale i zbyt niska waga ciała (50 kilogramów). Krwi nie mogą oddawać też osoby, które w ciągu 6 miesięcy miały wykonywany zabieg operacyjny, tatuaż. Lekarz przy badaniu bierze pod uwagę te informacje.
       O tym, że krew jest darem bezcennym nie trzeba nikogo przekonywać.
       - Krew jest ważna dla osób chorych m.in. na białaczkę, ale też czy dla osób poszkodowanych w wypadkach. Stany magazynowe spadają więc ważne jest, by je systematycznie uzupełniać - dodał policyjny krwiodawca.
       Podczas dzisiejszej akcji w komendzie przy al. Tysiąclecia krew oddało 27 mundurowych - policjantów oraz strażników granicznych.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
 • Krew można oddać bez lansu i parcia na szkło.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 3
  (2017-03-21)
 • Podziękowania lecz wy oddaliście krew która zaraz jedzie do olsztyna. Krew ma pozostawać w Elblągu a olsztyniaki niech z jezior pompują. WARA od Elbląga.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  (2017-03-21)
 • PsiaKrew ale jazda!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 4
  Krwiopijca(2017-03-21)
 • Dokładnie, zgadzam się z pierwszym mówcą :) Ile jest osób, które krew oddają ot tak, bez lansu, fotek itp. To jest prawdziwa idea pomocy, a nie artykuły, cuda wianki. Chcesz oddać, oddawaj tak, jak to zostało ujęte "bez parcia na szkło". Szacunek dla wszystkich krwiodawców!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  (2017-03-21)
 • SZOK policja oddała krew. .. .. i to z takim rozgłosem. .. .Brawo. .. Tak na marginesie w ciągu miesiąca żołnierze oddają ponad 30l krwi i nikt z tego nie robi rozgłosu. Chcesz pomagać prosze bardzo ale nie lansuj sie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 0
  pompek(2017-03-21)
 • 27 mundurowych na kilka tysięcy zatrudnionych. Znikomy procent. Praca w mundurówkach powinna być przywilejem a nie lansowaniem się i tak samo powinni oddawać krew z nakazu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 0
  (2017-03-22)
 • Alkoholicy i ćpuny nie mogą oddawać krwi a prawdziwa policja oddaje i sie jeszcze lansuje w mediach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  (2017-03-22)
 • Ale ta policja pdwazna
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2017-03-22)
 • Oddali tylko ci co nie mdleją. Takich mamy bohaterów w mundurach ale o przywileje to pierwsi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  (2017-03-22)
 • Nie uważam, że to lans. Ale pożyteczna akcja wśród danej grupy zawodowej. Nie tylko zmobilizowali do oddania krwi swoich kolegów (którzy możliwe, że do punktu poboru krwi by nie poszli), ale też propagują honorowe krwiodawstwo. Nie rozumiem skąd w tych komentarzach tyle jadu. Niech jeden z drugim co tak tu jątrzy zorganizuje w swoim zakładzie pracy taką akcję. No ciekawe. Najlepiej krytykować !!!! Tak trzymajcie mundurowi i wszyscy inni, którzy mogą oddawać krew.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  Lidka(2017-03-22)
 • Oczywiście że to lans a właściwie nieudolna próba poprawy parszywego wizerunku kosztem szlachetnej idei a frekwencja aż drzwi pęakły.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2017-03-22)
 • Dokładnie :) Tłumy, że hej! Żenada po prostu, nagłośnione a to aż 27 osób :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2017-03-23)
Reklama