Poniedziałek 23-07-2018, imieniny Brygidy, Apolinarego
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W poszukiwaniu pomysłu na siebie

Ten rok jest rekordowym pod względem rekrutacji w WMOSG. Bilans tegoroczny to 146 funkcjonariuszy! W porównaniu z rokiem ubiegłym jest 5-krotnie większa liczba osób chętnych do pracy w Straży Granicznej. Tegoroczne podwyżki zaowocowały żniwem naboru.

Na młodych ludzi, którzy przejdą pomyślnie proces rekrutacji czeka kilkumiesięczne szkolenie w jednym z ośrodków szkolnych SG, a potem prawie 2000 zł „na rękę” oraz otwarta droga kariery. W WMOSG służy obecnie około 1200 funkcjonariuszy, ale potrzeba jeszcze 500! Biorąc pod uwagę plany uruchomienia nowego przejścia granicznego w Grzechotkach liczba funkcjonariuszy w Warmińsko-Mazurskim Oddziale wzrośnie. Jest to szansa dla młodych, wykształconych ludzi, którzy sprostają trudnym warunkom, na ciekawą i satysfakcjonującą pracę.
     Jutro ślubowanie złoży 28 mężczyzn i 17 kobiet. Grudniowe ślubowanie odbędzie się w zamkowej scenerii na zamku w Kętrzynie o godz. 12.00. Najmłodsi ślubujący to 22 letni mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego. Aby dołączyć do funkcjonariuszy Straży Granicznej należy mieć minimum średnie wykształcenie. W grupie ślubujących 18 osób ma średnie wykształcenia, pozostali legitymują się wykształceniem wyższym.
     Nowi funkcjonariusze zasilą placówki m.in. w Bezledach, Gołdapi i Braniewie. Najczęstszym motywem starania się o przyjęcie do służby publicznej jest fakt, że kandydaci postrzegają Straż Graniczną jako firmę gwarantującą życiową stabilizację oraz możliwość podnoszenia kwalifikacji.
     
     Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba:
     - posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie,
     - o nieposzlakowanej opinii,
     - niekarana za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
     - korzystająca w pełni z praw publicznych,
     - posiadająca co najmniej średnie wykształcenie,
     - posiadająca zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacji uzbrojonej,
     - gotowa podporządkować się szczególnej dyscyplinie,
     - dająca rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych,
     - posiadająca uregulowany stosunek do służby wojskowej (warunek nie dotyczy kobiet oraz absolwentów szkół wyższych),
     - która podda się procedurze kwalifikacyjnej i zda egzamin w jednym z Ośrodków Szkolenia SG,
     - która w dniu przyjęcia do służby nie przekroczyła wieku 35 lat.

Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia, a aneks kuchenny
RTV + SZAFA
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia inna niż inne