Poniedziałek 21-01-2019, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W wojsku szkolą rezerwy

 
Elbląg, W wojsku szkolą rezerwy (fot. st. chor. Sławomir Tessar)
Rek

Ćwiczenie taktyczne „Tumak 15” jest okazją do szkolenia żołnierzy rezerwy oraz Narodowych Sił Rezerwowych w warunkach polowych. Do odbycia ćwiczeń powołani zostali żołnierze rezerwy, którzy w ramach przydziałów mobilizacyjnych obejmują stanowiska w Dowództwie 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

W trakcie trwającego ćwiczenia taktycznego z wojskami rezerwiści realizują zadania w komórkach organizacyjnych Stanowiska Dowodzenia Dywizji „w realu”. Ćwiczą oficerowie i podoficerowie rezerwy wydziału operacyjnego, logistyki, dowodzenia i łączności oraz wydziału dowódcy.
     - Jest to moje pierwsze ćwiczenie jako rezerwisty. Dzięki niemu mogę przeszkolić się na nowym sprzęcie oraz podnieść nabyte podczas zawodowej służby wojskowej umiejętności i kwalifikacje na zajmowanym przeze mnie stanowisku – mówi kpt. rez. Krzysztof Chybowski, były żołnierz zawodowy, obecnie nauczyciel w Centrum Szkolenia Praktycznego w Elblągu.
     - Uczestnictwo żołnierzy rezerwy w ćwiczeniach taktycznych pozwala zdobyte doświadczenie teoretyczne skonfrontować z realnymi ćwiczeniami i działaniami w warunkach bojowych. Z pewnością jest to dla mnie nowe doświadczenie, jakże dalekie od zajęć prowadzonych w sali wykładowej – podsumował sierż. pchor. rez. Jerzy Witkowski, inżynier budownictwa z Braniewa.
     W czasie ćwiczenia „TUMAK – 15” szkolenie realizują także żołnierze Narodowych Sił Rezerwowych. Swoich żołnierzy powołał 16. Batalion Dowodzenia z Elbląga. Zadania praktycznie realizują specjaliści systemu dowodzenia i łączności, służby medycznej oraz logistyki. Dla żołnierzy rezerwy i NSR jest to wykonywanie zadań na etatowych stanowiskach w realnych warunkach działań bojowych.
mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe
Żarówki LED
Kalendarz Książkowy z Grawerem