Wtorek 13-11-2018, imieniny Benedykta, Stanisława, Arkadego
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Bieg Niepodległości Bieg Niepodległości

Wakacyjne atrakcje dla dzieci romskich

„Centrum Wypoczynku dla dzieci romskich” pod taką nazwą Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego przy współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Elblągu realizować będzie kolejny projekt w ramach Programu na Rzecz Społeczności Romskiej w Polsce w 2008 r.

Centrum wypoczynku to kolonia letnia dla grupy 35 osób - 29 dzieci oraz 6 opiekunów z: Olsztyna, Ełku, Wejherowa, Ostródy i Elbląga. Kolonia potrwa 10 dni (od 2 do 11 lipca), a baza noclegowa mieścić się będzie we Fromborku.
     - Uczestnicy koloni czas wolny będą spędzać na zajęciach rozwijających zainteresowania własne, zajęciach integracyjnych oraz twórczych – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - W trakcie wypoczynku zatem odbędą się warsztaty ceramiczne dla dzieci posiadających zdolności manualne, warsztaty fotograficzne dla dzieci zainteresowanych fotografią oraz zajęcia muzyczne dla dzieci, które chcą ćwiczyć swój wokal.
     Dzieci będą mogły także korzystać z basenu, boisk, placu zabaw, świetlicy oraz sprzętu sportowego (np. rowerów) i świetlicowego. W ciągu dnia otrzymają trzy posiłki.
     - Podczas wypoczynku dzieci romskie zwiedzą Wzgórze Katedralne (gotycką katedrę, wieżę dzwonniczą, planetarium i Muzeum Mikołaja Kopernika) – dodaje Joanna Urbaniak. - Ponadto zobaczą klasztor franciszkanów oraz pomnik przyrody, 700-letni dąb zwany Dębem Bażyńskiego. Poznają też lokalną osobliwość Tolkmicka, z którą wiąże się wiele legend – „Święty Kamień", pogrążony w wodach Zalewu Wiślanego.
     - Atrakcją będzie z pewnością wycieczka do Braniewa – zaznacza Joanna Urbaniak. - Tam znajduje się najmniejszy w Polsce ogród zoologiczny umieszczony w dawnej fosie. Wiele niesamowitych wrażeń wszystkim dzieciom dostarczy również wycieczkowy rejs po Zalewie Wiślanym.
     Aktywizacja i integracja społeczności lokalnej- romskiej w zakresie przeciwdziałania i zapobiegania patologii społecznej, promowanie postaw prospołecznych, prozdrowotnych, proekologicznych, angażowanie się w formę twórczej aktywności to zamierzone efekty realizacji wypoczynku.
     Projekt pn. „Centrum Wypoczynku dla dzieci romskich" realizowany będzie dzięki dotacji przyznanej przez MSWiA w ramach Rządowego Programu na Rzecz Społeczności Romskiej w Polsce w 2008 roku.
     
     Mówi koordynator projektu Iza Stankiewicz:
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia, a aneks kuchenny