Poniedziałek 25-03-2019, imieniny Marii, Wieńczysława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wampiriada w "Gastronomiku"

Elbląg, Wampiriada w "Gastronomiku"
fot. (arch. portEl.pl)

W piątek, 12 grudnia w Zespole Szkół Gospodarczych w Elblągu odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi przez pełnoletnich uczniów i nauczycieli. Akcja została uzgodniona i zatwierdzona przez elbląską Stację Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Do akcji zgłosiło akces ponad 90 uczniów i 15 nauczycieli, ale po dokładnej selekcji w oparciu o wskazania podane przez centrum krwiodawstwa do honorowego oddawania krwi przystąpi 57 uczniów i 6 nauczycieli. Udział w akcji nauczycielom utrudnia fakt, że oddawanie krwi ma nie zaburzać normalnego trybu pracy szkoły tj. zajęć lekcyjnych i zajęć praktycznych połączonych z produkcją świątecznych wyrobów.
     Uczniowie, którzy przejdą tego dnia sito badań: lekarskiego i kwalifikacyjnego badania próbki krwi i będą mogli oddać krew w ilości 450 ml zostaną zwolnieni z lekcji do domu, natomiast nauczycieleoddają krew dopiero po zakończeniu swoich obowiązków zawodowych.
     Ze względów organizacyjnych (konieczność specjalistycznego zabezpieczenia pobranej krwi) rejestracja uczestników i pobór próbek krwi do badań kwalifikacyjnych odbywają się tylko w godzinach 8-11, dlatego tylko te osoby, które zdążą w tym czasie zarejestrować się będą mogły zostać honorowymi dawcami krwi.
     Panie ze Stacji Krwiodawstwa szacują, że będą w stanie pobrać krew od 50 – 60 osób; organizacyjnie na większą ilość nie można sobie pozwolić.
     Ponieważ akcja ta ma być darem serca naszej szkoły dla elblążan młodzież zaproponowała, aby czekolady, które oddający krew otrzymują zostały w całości lub w części (każdy sam decyduje w tej sprawie) przekazane Annie Miecznikowskiej – opiekunowi szkolnego koła wolontariatu, organizującej już po raz kolejny na terenie szkoły akcję „Świętokrzyska Gwiazdka 2014”.
     Ze względu na duże zainteresowanie akcją naszych uczniów i fakt, że wielu z nich w tym okresie nie może oddać krwi postanowiono, że akcja zostanie powtórzona jeszcze
     w drugim semestrze w kwietniu 2015, a może stanie się stałym punktem programu wychowawczego naszej szkoły.
     W tym dniu w naszej szkole można będzie zobaczyć wystawę „Stołów bożonarodzeniowych” – trzy pierwsze miejsca. Dodatkowo wyeksponowane są również domki z piernika, które przygotowane zostały przez uczniów w ramach konkursu odbywającego się w szkole już od kilku lat. Jadalne piernikowe domki będzie można kupić, a zebrane fundusze zostaną przekazane na cele charytatywne.
Alina Godlewska, Zespół Szkół Gospodarczych w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Domena funkcyjna .com.pl
Czytnik kart kryptograficznych Mini
Konto poczty elektronicznej
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)