UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Warsztaty dla młodych detektywów

 
Elbląg, Warsztaty dla młodych detektywów
fot. nadesłana
Reklama

Pierwszy raz podczas Festiwalu Literatury Wielorzecze odbędą się zajęcia dedykowane dzieciom i młodzieży. 24 września od godziny 10 w Bibliotece Elbląskiej Dariusz Rekosz będzie prowadził warsztaty, które skupią się na odkrywaniu zagadek w literaturze, szukaniu tajemnic i tym samym samodzielnym tworzeniu tekstów, w których zostanie ukryta wiadomość. Okazuje się bowiem, że każda książka jest nośnikiem wielu treści, a prowadzący postara się pokazać dzieciom i młodzieży, jak je znaleźć i samodzielnie stworzyć.

Jak pisze prowadzący, „Jeżeli chcecie się dowiedzieć, co to jest alfabet? Jak szyfrować i rozszyfrowywać zwykły tekst? A nawet jak zakodować list do swojej koleżanki? To spotkanie jest właśnie dla Was! Prowadzący wyjaśni Wam niemal wszystkie niuanse teorii kodowania, pokaże znane i nieznane hasła, a także zabierze w świat literaturowych zagadek.” Warto w tę podróż się wybrać i doskonale się bawić. Ze względów logistycznych prosimy o wcześniejsze zapisy w formularzu, który można znaleźć tutaj. Organizacyjna uwaga! Dzieci do 13. roku życia powinny być z opiekunem, a starsze mieć zgodę rodziców lub opiekunów.
       Korzystając z okazji zapraszamy do udziału w V Festiwalu Literatury Wielorzecze oraz do śledzenia programu i wydarzeń na naszym fanpage oraz wydarzeniu.
      
       Dariusz Rekosz to autor prozy przygodowo-detektywistycznej dla dzieci i młodzieży oraz komedii i kryminałów dla dorosłych. Animator kultury, twórca scenariuszy, słuchowisk radiowych i felietonista. Swoją przygodę z książką rozpoczął od napisania serii przygód Mors, Pinky i... Zajął pierwsze miejsce (2008) w ogólnopolskim konkursie na opowiadanie kryminalne. W roku 2012 jedna z jego powieści otrzymała tytuł "Najlepsza książka na lato" – w kategorii książek dla dzieci i młodzieży.  Honorowy ambasador literatury dla dzieci i młodzieży kampanii "Mama, Tata &... Myself?". Rzecznik prasowy kinowego filmu fabularnego Gejsza. Stały współpracownik "Dziennika Zachodniego" ("Polska The Times"). Jako animator kultury promuje czytelnictwo poprzez nieszablonowe spotkania autorskie oraz unikatowe spotkania z gwiazdami polskiego kina, telewizji i estrady.
      
       Projekt V Festiwal Literatury Wielorzecze jest realizowany przez Stowarzyszenie „Alternatywni” przy współudziale finansowym samorządu Miasta Elbląg, Fundacji PZU, Fundacji „Potrafisz Polsko”.
       Patronat Honorowy nad Festiwalem objęli: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Prezydent Miasta Elbląg Witold Wróblewski

       Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl
 
Dominika Lewicka - Klucznik, Stowarzyszenie "Alternatywni"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama