UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Warsztaty zdrowia i urody już w weekend!

 
Warsztaty zdrowia i urody już w weekend!

Już w najbliższy weekend (8-9 sierpnia) zapraszamy do Centrum Handlowego Ogrody na warsztaty zdrowia i urody pod hasłem „Żyj zdrowo i pięknie” w ramach letniego cyklu imprez „Lato w Ogrodach pełne atrakcji”.

Ideą warsztatów jest promocja zdrowego stylu życia i pielęgnacji urody. W trakcie warsztatów na wielu stoiskach zaprezentujemy usługi i porady z zakresu zdrowia, prawidłowego odżywiania, pielęgnacji i urody. Klienci centrum będą mogli skorzystać z porad dietetyka, zmierzyć poziom cukru, ciśnienie, indeks BMI, zasięgnąć porad kosmetycznych, wziąć udział w zajęciach jump fitness itp. Nasi konsultanci będą do dyspozycji w godz. 11–18.
      
       Ponadto w trakcie dwudniowych warsztatów na terenie centrum odbędzie się Dzień Dawcy zorganizowany we współpracy z Fundacją DKMS Polska (Baza Dawców Komórek Macierzystych) - wspólnie przeciw białaczce W trakcie akcji będziemy rejestrować potencjalnych dawców komórek macierzystych.
      
       Więcej o akcji „Zostań Dawcą”:

       W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, słyszy ją ok. 10 000 osób rocznie. Często jedynym lekarstwem na walkę z białaczką jest przeszczepienie szpiku bądź komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Rejestracja w bazie polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza rejestracyjnego oraz pobrania wymazu z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie wymazu określane są cechy zgodności antygenowej (wycinek kodu DNA). Wszyscy Dawcy są aktywni w bazie do ukończenia 60. roku życia. Przed oddaniem komórek macierzystych bądź szpiku, Dawca poddawany jest gruntownym badaniom medycznym (m.in. USG, EKG, EEG, wirusologia, morfologia).
      
       Kto może zostać dawcą?
       • Wiek 18-55 lat
       • Waga minimum 50 kg i bez większej nadwagi
       • Ogólnie dobry stan zdrowia
       • Osoba, która wcześniej nie rejestrowała się jako dawca
       • Osoba, która wyraża zgodę na pobranie materiału do przeszczepu obiema metodami tj. poprzez pobranie z krwi obwodowej (80% przypadków) bądź pobranie materiału z talerza kości biodrowej (20% przypadków).
      
       Warto podkreślić, że decyzja o rejestracji jako potencjalny dawca powinna zostać podjęta świadomie. Może mieć ona niezwykle duży, rzeczywisty wpływ na życie pacjenta. Każdego dnia nowe osoby dowiadują się, że są, będą potrzebowały zgodnego dawcy, aby móc otrzymać szanse na zdrowie i życie. W takiej sytuacji dawca staje się najważniejszym lekiem. Bez niego pacjent nie otrzyma swojej szansy.
      
       Źródło: Fundacja DMKS

      
       Akcja „Zostań Dawcą” została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Elbląga – Pana Witolda Wróblewskiego, zaś patronem medialnym akcji jest Elbląska Gazeta Internetowa www.portEl.pl.
      
       Dodatkową atrakcją dla młodych gości CH Ogrody będzie możliwość spotkania elbląskiego Piekarczyka, który będzie wspierał Wolontariuszy w czasie akcji.

       Zapraszamy do Centrum Handlowego Ogrody.
       www.centrumogrody.pl
      
       ----- Artykuł sponsorowany ------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl