Sobota 16-02-2019, imieniny Danuty, Julianny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych. Konkurs

 
Elbląg, Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych. Konkurs
fot. nadesłana
Rek

Konkurs wiedzy „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” rozpoczął Tydzień przedsiębiorczości w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Elblągu.

Zakład Ubezpieczeń Społeczny realizuje projekt „Lekcje z ZUS”, który skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jest to pierwszy w najnowszej historii Polski projekt budowania świadomości młodego pokolenia Polaków w zakresie ubezpieczeń społecznych, realizowany przez ZUS pod patronatem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej i przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Lekcje z ZUS mają za zadanie kształtować świadomość młodzieży, ucząc przy tym zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.
     W roku szkolnym 2013/2014 w projekcie wzięły udział cztery szkoły z Elbląga tj. I Liceum Ogólnokształcącego, Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2, Zespół Szkól Ekonomicznych i Ogólnokształcących oraz Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych, których to uczniowie w dnia 17 listopada br. przystąpili do konkursu wiedzy „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Mocno trzymaliśmy kciuki i mamy nadzieję, że elbląscy uczniowie przejdą do kolejnego- wojewódzkiego etapu.
     W Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu konkurs wiedzy o ubezpieczeniach społecznych zainaugurował również Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Nasz Oddział objął patronatem to wydarzenie.
     W tym dniu w szkole ruszyła także siódma edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – wydarzenia wspierającego przyszłych i obecnych przedsiębiorców. To inicjatywa gromadząca instytucje państwowe, prywatne, firmy i szkoły. Wszystkie te podmioty przez jeden tydzień w roku organizują bezpłatne szkolenia, wykłady i debaty, które wspierają rozwój przedsiębiorczości w danym kraju.
     Przez cały tydzień w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących oprócz realizacji projektu Lekcji z ZUS na specjalnie przygotowanym w szkole stoisku z ulotkami, broszurami dotyczącymi działalności ZUS każdy uczeń może zapoznać się z historią i działalnością ZUS, poznać prawa i obowiązki prowadzącego działalność gospodarczą, a także zrozumieć istotę ubezpieczeń społecznych.
     Uczniowie na lekcjach z Panią Dorotą Barcińską - nauczycielką ZSiO, która od początku zaangażowała się w projekt i edukację młodzieży z zakresu ubezpieczeń społecznych, będą mieli możliwość zapoznania się jeszcze bliżej z naszą jednostką dzięki projekcji jubileuszowego filmu jak i obejrzeniu katalogu z wystawy poświęconej 80-leciu działalności ZUS.
     Od 18 listopada br. rozpoczynam realizację projektu „Lekcje z ZUS” w kolejnych klasach naszej szkoły. Młodzież jest zainteresowana tematem, podobają się im także materiały dydaktyczne - powiedziała Pani Dorota Barcińska.
     Projekt Lekcje z ZUS trwa nadal. Serdecznie zachęcamy szkoły ponadgimnazjalnych do zgłaszania swojego uczestnictwa.
     W sprawie udziału w Lekcjach z ZUS oraz materiałów należy kontaktować pod nr tel. 55 641 92 63.
Agnieszka Cybulska, ZUS Oddział w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Kuchnia 10
AMK Meble łazienkowe 3
AMK Meble łazienkowe 5
AMK Kuchnia 1