Wtorek 23-10-2018, imieniny Teodora, Seweryna
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ważne dla regionu, ważne dla nas…

 
Elbląg, Ważne dla regionu, ważne dla nas… fot. nadesłana
Rek

Uczniowie Zespołu Szkół Turystyczno- Hotelarskich wraz z opiekunami Kamilą Urbańską i Aleksandrą Lewandowską uczestniczyli w konferencji poświęconej bitwie morskiej na Zalewie Wiślanym, organizowanej przez Urząd Marszałkowski.

Udało się wypromować bitwę pod Grunwaldem, czemu nie spróbować wypromować miejscowości takiej jak Suchacz? W pobliżu tej miejscowości, na wodach Zalewu Wiślanego, w 1463 r. doszło do starcia z flotą zakonu krzyżackiego. Od kilku lat na plaży odbywa się inscenizacja nawiązująca do zwycięskiej bitwy. Gdyby stała się ona „produktem turystycznym”, mogłaby ożywić turystycznie region nadzalewowy. Jak więc produkt „opakować”, by atrakcyjnie sprzedać? To główne pytania tej konferencji.
     Byliśmy uczestnikami pasjonujących obrad na temat nowego produktu turystycznego naszego regionu. Wieczorem w piątek i sobotę odbyły się w Suchaczu liczne atrakcje, w tym także rekonstrukcja bitwy, jaka odbyła się na tych wodach 15 września 1463 roku.
[fotoc] Uczniowie klasy drugiej o profilu technik obsługi turystycznej w Zespole Szkół Turystyczno- Hotelarskich, wraz z Alicją Gronek oraz Karolem Wyszyńskim – przewodnikami PTTK w Elblągu, uczestniczą także w cyklu zajęć praktycznych organizowanych przy współpracy elbląskiego oddziału PTTK. Mimo niesprzyjającej aury wyruszyliśmy w plener, by poznać tajniki pracy pilota i przewodnika w praktyce. Nasze zajęcia związane z praktyką pracy przewodnika zaczęliśmy na elbląskiej starówce. Oczywiście zwiedzanie elbląskiej starówki rozpoczęliśmy od Bramy Targowej. Następnie poznaliśmy historię elbląskich tramwajów, Ratusz Staromiejski oraz makietę Elbląga, katedrę św. Mikołaja i Ścieżkę Kościelną. Zabytki elbląskiej starówki skończyliśmy oglądać w Muzeum Archeologiczno- Historycznym, gdzie do grupy przewodników dołączył kustosz muzeum Piotr Adamczyk. Zapoznaliśmy się z licznymi eksponatami i dawnymi walorami Elbląga, o których warto opowiadać turystom odwiedzającym nasze miasto.
     W tym roku otworzyliśmy klasę o profilu technik eksploatacji portów i terminali. Zawód nierozerwalnie związany z portem, więc także z Elblągiem, o czym świadczyć może jego rosnąca popularność.
     Poznaliśmy tego dnia piękno oraz trudy zawodu przewodnika, bo niełatwo zapanować nad grupą młodzieży i aurą, która tego dnia nam nie sprzyjała. Ale taka to praca. Piękna, pasjonująca, lecz wymagająca wielkiej elastyczności. Zespół Szkół Turystyczno-Hotelarskich w Elblągu kontynuuje tradycje kształcenia zawodowego w praktyce, bo jak pokazują nasze doświadczenia to najlepsza forma poznania świata i zawodu.
     

ZS, Zespół Szkół Turystyczno-Hotelarskich
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna
RTV + SZAFA
Kuchnia inna niż inne