Poniedziałek 21-01-2019, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Weź udział w szkoleniu żeglarskim

 
Elbląg, Weź udział w szkoleniu żeglarskim fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl
Rek

Spełniając oczekiwania wszystkich żeglarzy, Jachtklub Elbląg organizuje kurs żeglarski obejmujący zakres wiedzy i umiejętności wymaganych do uzyskania patentu żeglarza jachtowego i patentu jachtowego sternika morskiego. Rozpoczęcie kursu (zajęcia organizacyjne i pierwszy wykład) odbędzie się w maju 2018r. w sali szkoleniowej Jachtklubu Elbląg ul. Radomska 29.

Rozpoczęcie kursu uzależnione jest od ilości zgłoszeń (terminy zajęć podane będą w odrębnym komunikacie po weryfikacji zgłoszeń). Zajęcia teoretyczne i praktyczne odbędą się w miesiącach maj-czerwiec 2018 r. Informację będą na bieżąco publikowane na stronie www.jachtklub.elblag.pl.
     
     Kurs żeglarski składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej
     1) Część teoretyczna to cykl wykładów: przepisy, budowa jachtów, teoria żeglowania, zasady eksploatacji oraz manewrowania jachtem pod żaglami i na silniku, podstawy locji, wiadomości z zakresu ratownictwa wodnego, wiadomości z zakresu meteorologii, pomoce nawigacyjne, podstawowe zasady ochrony wodnego środowiska naturalnego, podstawowe przepisy prawa drogi na morskich i śródlądowych drogach wodnych, etykieta jachtowa. Każdy z uczestników otrzyma przed kursem możliwość kupna książki wraz z płytą CD z profesjonalnym programem szkolenia.
     
     2) Część praktyczna kursu żeglarskiego to szkolenie umiejętności praktycznych: manewry pod żaglami, manewry jachtem żaglowym na silniku, kierowanie załogą, praca w charakterze członka załogi, prace bosmańskie.
     Kursy żeglarskie na patent żeglarza jachtowego i jachtowego sternika morskiego kończą się państwowym egzaminem teoretycznym i praktycznym.
     
     Patent żeglarza jachtowego uzyskuje osoba, która:
• ukończyła 14. rok życia;
• zdała egzamin z wymaganej wiedzy i umiejętności.
     
     Patent jachtowego sternika morskiego uzyskuje osoba, która:
• ukończyła 18. rok życia;
• odbyła co najmniej dwa rejsy po wodach morskich w łącznym czasie co najmniej 200 godzin żeglugi;
• zdała egzamin z wymaganej wiedzy i umiejętności.
     
     Pozytywna ocena z egzaminu skutkuje otrzymaniem Patentu Żeglarza Jachtowego lub Patentu Jachtowego Sternika Morskiego.
     
     Koszty szkolenia:
     Żeglarz jachtowy - 800 zł
     Sternik jachtowy - 900 zł
     
     Koszty egzaminu – podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 9 kwietnia 2013r w sprawie uprawiania turystyki wodnej - są to opłaty za egzamin państwowy, organizowany przez Polski Związek Żeglarski. http://pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglarski/page/cennik/
     
     zapisy:
     Jachtklub Elbląg
     JachtKlub / Wodnik (sekretariat) tel. 0-55 232 67 20
     e-mail: jachtklub@jachtklub.elblag.pl
Jachtklub Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ręcznik z haftem
Polar z haftem
Naszywka GODŁO
Naszywki