WF z klasą w Gimnazjum nr 6

Elbląg, WF z klasą w Gimnazjum nr 6

12 października w Bażantarni odbyły się II Mistrzostwa Gimnazjum nr 6 w Biegach na Orientację. Impreza masowa została zorganizowana w ramach programu WF z klasą.

Zawody zostały przeprowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego. Zespól grona pedagogicznego silnie wspierany był przez SU. Bieg miał charakter otwarty. Najliczniejszą grupą byli uczniowie klasy sportowej 1b oraz klasy 2c. Nie zabrakło również reprezentantów klas:1a,1c i 3b. Do rywalizacji stanęła także liczna grupa 4 - 40+ (nauczyciele i ich dzieci) oraz rodzice naszych wychowanków. W sumie do zabawy zgłosiło sie ponad 50osób.
       Trasa była bardzo wymagająca. Dryżyny składały się z dwóch i trzech zawodników. W tym dniu rywalizacja obejmowała nie tylko uczniów. Zaciętą walkę toczyły pomiędzy sobą matki z córkami, ojcowie z synami. Nie zawsze starszy miał lepszy wynik od tego młodszego. Podczas biegu uczniowie uczyli sie szybkiego podejmowania decyzji, patrzyli na mapę i nie mogli się już doczekać, czy podbiją następny punkt i w jakim czasie to zrobią.
       Bieg na orientację dał nam dużą satysfakcję z fizycznej i umysłowej aktywności, a każdorazowe odnalezienie punktu kontrolnego sprawiało ogromną mobilizację do kontynuowania wysiłku.
       Wszyscy, którzy bawili się z Gimnazjum nr 6 pozytywnie zmęczeni, z uśmiechem na twarzy szczęśliwie ukończyli trasę i dotarli do mety. Również nauczyciele pokonali bez większych problemów trasę biegu. Finał biegu odbył się na dużej polanie przy wiatach. Tam też rozpaliliśmy ognisko, gdzie mogliśmy odpocząć, piekąc kiełbaski.
       Najlepsi w biegach byli uczniowie klasy sportowej. Chłopcy wykazali się dużą znajomością mapy oraz sprawnością fizyczną. Drugie i trzecie miejsce zdobyli uczniowie klasy 2c i 3b.
       Bieg na orientację pobudził u wszystkich uczestników tych młodszych jak i starszych dużą aktywność fizyczną. Spotkanie w Bażantarni było doskonałą okazją do integracji wśród młodzieży, nauczycieli, a także chętnie uczestniczących w organizowanych przez naszą szkołę imprezach - rodziców.
       Mamy nadzieję, że udowodniliśmy po raz kolejny, że warto odpoczywać zdrowo, bezpiecznie, a przede wszystkim czynnie! Już dziś zapraszamy na kolejne Mistrzostwa  Gimnazjum nr 6 w Biegach na Orientację.
       Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom,rodzicom,nauczycielom,oraz dyrekcji za to, że w sobotni poranek zdecydowali się na przyjęcia wyzwania i włączenia się do wspólnej zabawy. Gratulacje dla wszystkich uczestników biegu za wykazanie się dużą  wytrwałością i orientacją w terenie.