Czwartek 24-01-2019, imieniny Franciszka, Felicji
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wiadukt na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

 
Elbląg, Wiadukt na 100-lecie Odzyskania Niepodległości Wizualizacja, Urząd Miejski w Elblągu
Rek

Wczoraj (14 lutego) w Ratuszu Staromiejskim odbyło się pierwsze spotkanie Komitetu Honorowego i Organizacyjnego Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości, których zadaniem jest przygotowanie i koordynacja obchodów jubileuszowych w naszym mieście.

Komitet Honorowy powołany został uchwałą Rady Miejskiej w składzie: JE ks. biskup Jacek Jezierski – biskup elbląski, Witold Wróblewski – prezydent Elbląga, Marek Pruszak – przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu, gen. Krzysztof Motacki – dowódca Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód oraz gen. Marek Sokołowski – dowódca 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Komitet Organizacyjny Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości powołał natomiast prezydent. W jego skład wchodzą radni, urzędnicy, przedstawiciele miejskich firm i instytucji, duchowieństwa, wojska, środowisk kombatanckich i służb mundurowych.
     - Bardzo dziękuję za przybycie na dzisiejsze spotkanie. Ten rok jest szczególny. W całym kraju będziemy świętowali 100-lecie Odzyskania Niepodległości. W Elblągu oprócz uroczystości patriotycznych będziemy chcieli przygotować szereg przedsięwzięć, które pozwolą nam uczcić tę niezwykłą rocznicę. W Komitecie Organizacyjnym jest wiele różnorodnych środowisk i jestem przekonany, że wspólnie uda nam się wypracować ciekawy harmonogram imprez dla elblążan – podkreślał podczas spotkania prezydent Witold Wróblewski.
     Prezydent zaprezentował jednocześnie pierwsze pomysły, które mogą wpisać się w tegoroczne obchody. - Realizujemy wiadukt na Zatorze. We wrześniu ta jakże ważna dla elblążan inwestycja ma zostać zakończona. W związku z tym złożyłem wniosek do Komisji nazewnictwa , aby wiadukt nazwany został Wiaduktem 100-lecia Niepodległości. Myślę, że byłby to doskonały akcent i uhonorowanie tego jubileuszu – zaznaczył prezydent, Witold Wróblewski.
     Wstępne propozycje przedsięwzięć mają również inni członkowie obu Komitetów.
     - Rok Niepodległości powinien zapisać się w świadomości mieszkańców. Mamy już wspaniałe przygotowanie – w ubiegłym roku obchodziliśmy Rok gen. Bolesława Nieczuja – Ostrowskiego. Chciałbym zaplanować uroczystą sesję Rady Miejskiej, połączoną z wykładem i koncertem. Jest też pomysł Stowarzyszenia im. gen. Bolesława Nieczuja – Ostrowskiego, aby namalować mural poświęcony niepodległości – mówił Marek Pruszak, przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu.
     - Wspólnie z instytucjami kultury i sportu zaczęliśmy już prace i przygotowaliśmy pewne propozycje, które zostaną poddane pod dyskusje. Kończymy również opracowywać logo elbląskich obchodów – zaznaczył Adam Jocz, dyrektor Departamentu Promocji i Kultury, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Obchodów 100-lecia Niepodległości w Elblągu.
     Podczas spotkania ustalono, że wszelkie propozycje przedsięwzięć członkowie Komitetu w ciągu dwóch tygodni przesłane zostaną do Departamentu Promocji i Kultury. Na kolejnym spotkaniu zostaną one przedyskutowane, a propozycje które zostaną zaakceptowane wpisane zostaną w miejski harmonogram jubileuszowych obchodów.
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Hosting WWW BIZNES
Domena .pl