Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Wicepremier Pol w Kaliningradzie

Polski wicepremier i minister infrastruktury Marek Pol po raz kolejny gościł w Kaliningradzie. Towarzyszyła mu spora ekipa rządowa - urzędnicy zajmujący się problematyką rosyjską i kaliningradzką. Wśród polskiej delegacji rządowej znalazł się także wojewoda warmińsko - mazurski Stanisław Szatkowski.

W posiedzeniu międzyrządowej polsko-rosyjskiej komisji uczestniczył również rosyjski minister transportu - Siergiej Frank, który oprócz spotkania z polską delegacją zapoznawał się nad Pregołą z postępami działań, zmierzających do uruchomienia przeprawy promowej do pozostałej części Rosji. Jest to konieczność, którą wywołała zmieniająca się sytuacja geopolityczna. Honory gospodarza pełnił Władimir Jegorow - gubernator obwodu kaliningradzkiego, który nie ukrywa, że liczy na dobrą współpracę z wojewodą Szatkowskim.
     Polski wicepremier podkreślił, iż omawiano zagadnienia bezpośrednio związane z transportem. Nie poruszano problemu wprowadzenia w niedługim czasie dla mieszkańców obwodu kaliningradzkiego obowiązku posiadania wiz przy przekraczaniu granicy z Polską.
     Najważniejszym tematem okazały się sprawy związane z odbudową drogi szybkiego ruchu z Kaliningradu do Elbląga. Strony uzgodniły, że "berlinka " będzie odbudowywana wspólnie. Prace należy przyśpieszyć, żeby droga z każdej strony była przejezdna nie później niż do roku 2005. W tym terminie powinny zostać zakończone prace na budowie nowego drogowego przejścia granicznego Mamonowo II - Grzechotki. Jest to w pełni realny termin. Oprócz tego istnieją spore szanse na pozyskanie pieniędzy ze środków Unii Europejskiej, co znacznie by odciążyło budżet obydwu stron.
     Strona polska wyraziła swoje zainteresowanie linia promową z Bałtijska do Sankt Petersburga. Marek Pol zapowiedział także - jak podała agencja Rosbałt - rozpatrzenie możliwości uruchomienia przeprawy promowej z Elbląga do Bałtijska. Dałoby to możliwość połączenia elbląskiego portu poprzez Bałtijsk z Petersburgiem. Projektem mają zająć się eksperci.
     Po raz kolejny powrócono do problemów związanych z żeglugą po Zalewie Wiślanym. Wyrażono przekonanie, że transport morski towarów, w tym przez wody Zalewu, stwarza rokujące perspektywy na dobrą współpracę.
     Ministrowie podpisali także dokument o uruchomieniu stałego lotniczego połączenia pomiędzy Warszawa i Kaliningradem. Samoloty LOT od maja już latają na tym szlaku. Zaryzykowano, chociaż z latania do Kaliningradu zrezygnowała skandynawska linia SAS, która przez kilka lat jako jedyna dawała kaliningradczykom możliwość bezpośredniego dostania się do Kopenhagi. Obecnie oprócz lotów z Warszawy Kaliningrad ma jeszcze dwa nieregularne połażenia zagraniczne: do Mińska oraz do Berlina. Kilka dni temu niemiecka linia lotnicza Aero Berlin postanowiła uruchomić połączenie na trasie Berlin - Kaliningrad - Berlin, jednakże poniedziałkowe rejsy są uzależnione od ilości chętnych pasażerów.
     Na podkaliningradzkim lotnisku Chrabrowo wicepremier marek Pol uczestniczył w prezentacji nowego samolotu Jak- 42.
     Goszczący nad Pregołą ministrowie uzgodnili, że już wkrótce przez drogowe przejście graniczne Gusiew - Gołdap będą mogły przejeżdżać duże samochody ciężarowe oraz autobusy turystyczne, co pozwoli rozładować ruch na dwóch pozostałych przejściach granicznych.
MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Po fajki pojechał jakby do Mamonowa daleko miał :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zuzia(2002-08-01)
 • Cel wizyt Pana POLA jest chyba tylko jemu wiadomy. Jak dotychczas efekt tych peregrynacji jest mizerny a właściwie żaden. A dzieło jest godne i do realizacji a nie do czynienia gestów teatralnych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AborygenMiejscowy(2002-08-04)
 • ZUZIU od nie pojechał ... on poleciał.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  as(2002-08-06)
 • Szanowny autorze tekstu proszę zapoznać się z prawemi nie robić kampani wyborczej. Do Elbląga nie wpłynie jakikolwiek statek morski ze względu na obowiązujące prawo. www.umgdy.gov.pl Poziom wody. Stan wody na rzece, podobnie jak i na Zalewie Wiślanym jest zależny od kierunku wiatrów. Przy wiatrach północnych poziom wody na rzece może podnieść się o ok. 1,0 m, a przy południowych może obniżyć się o tą samą wartość w stosunku do stanu średniego. Głębokości. Między sławą ELBLĄG a głowicą zachodniego mola przy ujściu rzeki, głębokości dochodzą do 2,4 m. Wyjątek stanowi odcinek od 800 m przed głowicą zachodniego mola grobli do 700 m w górę rzeki, gdzie wynoszą one 1,7 m. Dopuszczalne zanurzenie jednostek wchodzących na rzekę wynosi 1,5 m. Po wschodniej stronie nurtu rzeki znajdują się dwa spłycenia: jedno w odległości 330-350 m za prawym światłem wejściowym, drugie w odległości 700 m przed lewym światłem wejściowym. Pieniądze pozyskiwane z opłat dzierżawnych przeznaczone są na fundusz płac w różnej formie a nie na utrzymanie drożności toru wodnego. Zarząd Miasta Elbląga wchodzi w skład Zgromadzenia wspólników Zarządu Portu Morskiego Elbląg na czele z Prezydentem miasta.Z powodu niedrożności toru wodnego setki osób nie ma pracy.Dlaczego Panu Prezydentowi zależy , w Elblągu było bezrobocie.Polak to brzmi dumnie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-08-08)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naklejki na meble
Fototapety z uliczkami
Fototapety z pejzażami
Obraz na płótnie