Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wicewojewoda otworzy domy opieki

W środę, 5 maja, wicewojewoda warmińsko-mazurski, Jan Maścianica, uroczyście otworzy nowy środowiskowy dom samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Uroczystość odbędzie się w Braniewie, przy ul. Królewieckiej 26 o godz. 13.30.

Środowiskowy dom samopomocy prowadzony jest przez Caritas Archidiecezji Warmińskiej. Uroczystość połączona będzie z poświęceniem obiektu przeznaczonego na uruchomienie rodzinnego domu dziecka, który będzie prowadzony przez Caritas na zlecenie powiatu braniewskiego.
     Również w środę wicewojewoda weźmie udział w otwarciu Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej we Fromborku przy ul. Katedralnej 13. Uroczystość będzie miała miejsce o godzinie 11.
     W 2009 roku Starostwo Powiatowe w Braniewie otrzymało od wojewody 537.000 złotych z przeznaczeniem na utworzenie i prowadzenie Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej we Fromborku. Z tych środków wykonano między innymi remont dachu, zmodernizowano instalację elektryczną oraz kanalizacyjną, położono nowe tynki i posadzki, wymieniono okna, pomalowano ściany, zaadaptowano poddasze oraz zakupiono wyposażenie.
     Dom rozpoczął działalność 1 marca 2010 r. Przeznaczony jest dla 30 dorosłych osób niepełnosprawnych z zaburzeniami psychicznymi. Na potrzeby placówki przystosowano budynek kanonii Najświętszej Marii Panny przy ulicy Katedralnej 13 we Fromborku. W ramach otwartego konkursu organem prowadzącym został Caritas Archidiecezji Warmińskiej.
Edyta Wrotek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe