Sobota 20-04-2019, imieniny Czesława, Agnieszki
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Więcej zdrowia - więcej życia

Jak co roku, 7 kwietnia, w rocznicę utworzenia Światowej Organizacji Zdrowia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia, który ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na wybrany problem związany ze zdrowiem. Tematem przewodnim obchodów Światowego Dnia Zdrowia w roku 2012 jest „Starzenie się i zdrowie”.

Światowy Dzień Zdrowia odbywa się co roku pod innym hasłem. Inicjuje on Miesiąc Zdrowia oraz rok działań realizowanych pod tym samym hasłem. Tematem przewodnim obchodów Światowego Dnia Zdrowia w roku 2012 jest „Starzenie się i zdrowie”.
     Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia, do roku 2050 populacja ludzi w wieku 60 lat i więcej potroi się (z 600 milionów do 2 miliardów). Ta zmiana demograficzna będzie miała znaczący wpływ na zdrowie publiczne. Zachowanie zdrowia w przypadku ludzi starszych jest niezwykłe ważne, jeśli mają oni pozostać niezależnym i aktywnymi członkami swoich rodzin i społeczności. Wymaga ono jednak prowadzenia prozdrowotnego stylu życia, z uwzględnieniem zasad:
     1. Dieta dostosowana do wieku;
     2. Aktywność fizyczna;
     3. Ciągłe uczenie się;
     4. Aktywny udział w życiu społecznym;
     5. Praca w wolontariacie;
     6. Korzystanie z nowych technologii;
     7. Dostęp do usług zdrowotnych i socjalnych;
     8. Życie w niezanieczyszczonym środowisku.
     Rok 2012 będzie obchodzony pod hasłem „Więcej zdrowia-więcej życia”. Więcej informacji znajduje się na stronie Światowej Organizacji Zdrowia www.who.int.
     Działania oświatowo-zdrowotne Państwowej Inspekcji Sanitarnej w woj. warmińsko-mazurskim będą skoncentrowane na edukacji w zakresie żywienia osób w starszym wieku. Adresatami naszych działań będą słuchacze Uniwersytetów Trzeciego Wieku i członkowie Klubów Seniorów.
Marek Jarosz, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Clinex M9 Strong
Płyn do mycia i dezynfekcji
Pieczątki Firmowe
Pieczątki Trodat