Środa 23-01-2019, imieniny Rajmunda, Ildefonsa
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wizyta Rotarian z Niemiec

 
Elbląg, Wizyta Rotarian z Niemiec Rotarianie od lat pomagają Angelice fot. WS (arch. portEl.pl)
Rek

Od czwartku do niedzieli przebywać będzie w Elblągu siedmioosobowa grupa rotarian z Leer (w Niemczech). Wzajemne odwiedziny z członkami Elbląskiego Klubu Rotary są już kilkunastoletnią tradycją. Tradycyjnie też spotkania odbywają się na zmianę w Elblągu i we Wschodniej Fryzji skąd pochodzą goście.

To znacznie więcej niż tylko kurtuazyjne wizyty. Po pierwsze, to spotkania prawdziwych przyjaciół. I to z czasów, gdy wizja wspólnej europejskiej tożsamości dla wielu była tylko utopijną mrzonką. Po drugie, wzajemne odwiedziny zawsze owocują sfinalizowaniem jakiegoś wspólnego projektu. Nie inaczej będzie i teraz.
     Tym razem będzie to zakup wartego ok. 10 tys. złotych nowoczesnego wózka elektrycznego dla małej Angeliki.
     W roku 2008, po upadku z okna, dwuletnia wówczas dziewczynka w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Uszkodzony został rdzeń kręgowy i nie była w stanie oddychać samodzielnie. W szpitalu dziecko przebywało więc na oddziale intensywnej terapii, ale stały pobyt w środowisku szpitalnym niósł ze sobą niebezpieczeństwo infekcji, które w jej przypadku mogły mieć tragiczny finał.
     Chęć przejęcia Angeliki wyraziło elbląskie hospicjum, konieczne było jednak zaopatrzenie małej we własny respirator. Kupiliśmy go bez wahania i tak zaprzyjaźniliśmy się z nią na lata. Kiedy w roku 2010 hospicjum przenosiło się do wybudowanej od podstaw, nowoczesnej siedziby, własnym sumptem kompleksowo wyposażyliśmy stworzoną w nim (min. z myślą o Angelice) Salę Dziecka, która stała się nowym domem naszej małej podopiecznej. Do działań tych włączyli się również nasi przyjaciele z klubu w Leer. Całość pomocy udzielonej w ten sposób przez nasz klub przekroczyła kwotę 60 tys. złotych.
     Z czasem, gdy stan Angeliki się poprawił, dziewczynka została objęta opieką domową, pozostając oczywiście pod fachową opieką hospicjum. Niedawno przeżyła kolejną przeprowadzkę do nowego, już własnego mieszkania. Dzięki wspaniałemu gestowi jednego z naszych przyjaciół z branży meblarskiej i osobistemu wkładowi dwóch członków elbląskiego klubu udało się kompletnie wyposażyć całe mieszkanie w nowiuteńkie meble.
     Angelika jest niewiarygodnie pogodna, bystra i ma świetną pamięć. Dwa razy w tygodniu uczestniczy w zajęciach w ośrodku specjalnym przy ul. Polnej. Elbląski Klub Rotary finansuje również jej stałą całoroczną rehabilitację .
     W piątek (11.09) o godz.10.00 przed oficjalnym otwarciem tegorocznych Dni Chleba prezydent Witold Wróblewski spotka się z rotarianami w Ratuszu Staromiejskim.
     W spotkaniu weźmie również udział delegacja z ukraińskiego klubu Rotary w Charkowie, który też chce nawiązać ścisłą współpracę z Elbląskim Klubem Rotary. Towarzyszyć jej będzie Asystent Gubernatora Dystryktu 2230 (Polska, Ukraina, Białoruś) Zbigniew Borkowski.
     Na zakończenie spotkania odbędzie się przekazanie wózka elektrycznego małej Angelice.
Elbląski Klub Rotary
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Konto poczty elektronicznej