Czwartek 17-01-2019, imieniny Antoniego, Jana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wodniacy na temat przystani (śladem publikacji)

 
Elbląg, Wodniacy na temat przystani (śladem publikacji) (fot. MS, archiwum portEl.pl)
Rek

Chciałbym wyrazić moje najszczersze zaniepokojenie tym, co przeczytałem w artykule p. Sebastiana Malickiego o tytule "Bryzie wiatr nie sprzyja" - napisał do naszej redakcji Adam Kapczyński, wicekomandor Stowarzyszenia Jachtklub Elbląg.

W szczególności moje ubolewanie dotyczy stwierdzeń autora, iż "bazę żeglarską Elbląg ma, delikatnie mówiąc, 'średnią'" oraz "ich stan (przystani - przypis mój) do najlepszych nie należy". Pragnę zauważyć, iż co prawda artykuł dotyczył przystani HOW Bryza, jednakże jego treść dotyka także pozostałych przystani, w tym przystani przy ul. Radomskiej 29, której zarządcą jest Stowarzyszenie Jachtklub Elbląg oraz Spółka Jachtklub Elbląg Sp. z o.o. 
     Nawet jeżeli nie można wypowiedzieć się w superlatywach o przystani HOW Bryza (co jest moim zdaniem ocenne), to o przystani Jachtklubu Elbląg można mówić wiele, ale na pewno nie to, że jej stan jest średni i do najlepszych nie należy. Pragnę zaznaczyć, iż przystań przy ul. Radomskiej została wyremontowana ze środków pochodzących z funduszy europejskich za prawie 9 mln. zł, a jej standard nie odbiega od tego jakie spotykamy w Europie Zachodniej. 
     Stąd daleko krzywdzące dla nas, jako Zarządu Stowarzyszenia, Zarządu Spółki oraz środowiska żeglarskiego związanego z Jachtklubem Elbląg, jest stwierdzenie zawarte w artykule. Narusza to dobra osobiste organizacji, które reprezentujemy. Stąd proszę o zamieszczenie na łamach portalu, którego jest Pan redaktorem naczelnym, stosownego sprostowania oraz przeprosin.       
Z wyrazami szacunku,
     Adam Kapczyński, V-ce Komandor Stowarzyszenia Jachtklub Elbląg
     
     Od redakcji: Sformułowania dotyczące stanu bazy żeglarskiej, użyte przez autora mogły wprowadzić Czytelników w błąd, dlatego zostały z tekstu o „Bryzie” usunięte. Naszą intencją było pokazanie, w jak kiepskim stanie znajduje się obecnie „Bryza” i mamy nadzieję, że po tej publikacji na wiosnę rzeczywiście przystań będzie choć trochę przypominać nowoczesną bazę po drugiej stronie rzeki.
     
Rafał Gruchalski, redaktor naczelny portEl.pl 
     
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Może gdyby Bryza też dostała 9 melonów to by wyglądała po jewropejsku. To trochę nie fair porównywać dwie przystanie o tak różnych warunkach i "układach". A jak wiadomo - na układy nie ma rady. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 1
  (2016-12-02)
 • Słusznie wpompójcie w tą przystań 9 baniek, to będzie wyglądała lepiej niź Bulwar Zygmunta Augusta, a tak miasto i ZHP mają środki na ten cel jedynie do konserwacji obecnego stanu rzeczy- czyja wyglądu przystani
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 1
  Harcerz007(2016-12-02)
 • Dziwię się, że portel dopuszcza pana Malickiego do pisania ważkich artykułów. Niestety bardzo odstaje od reszty redaktorów, stylistycznie i merytorycznie. Artykuł o Bryzie to kolejny nieudany artykuł na portelu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 1
  pacyfista(2016-12-02)
 • Znalazł się już "zaufany" inwestor który chce przejąc teren, weźmie potem z unii kasę i po przekopaniu mierzei będzie miał zaje..bazę i trzaskał na tym gruby hajs a harcerzy po raz kolejny można kopnąć w d. .. Przecież liczy się tylko kasa i układy nieważne czy PIS, PO, SLD, czy kler czy inne polityczne g. .. układ i kasa to dzisiaj podstawa. To jest tak żałosne że nie mam sił na to wszystko patrzeć :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  11 0
  :((2016-12-03)
 • A potem naczelny musi prostować, no cóż schodzimy z poziomem do expresselblag czy innych e24
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 0
  żenuaŻunior(2016-12-03)
 • Szykują grunt, żeby przekazać Bryzę Zarządowi Portu. .. podejrzewam. Przynajmniej mieliby się z czego utrzymywać;-)))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 0
  redrum(2016-12-03)
 • Teraz harcerzy z bryzy przegonią a za pół roku miasto będzie szukało opiekunów na kolonie i obozy z mopsem i będą sypać obietnicami bo mają darmową siłe roboczą :( to jest ewidentne dupcenie harcerzy weźcie się w tym hufcu, nie ma w mieście przyjaciół harcerstwa? kogoś kto zna kogoś? żeby za odpowiednie sznurki pociągnął. Gdzie teraz wywalicie komendę ? jeden budynek oddali czarnym, następny miasto przejeło bo miał być tam bussines, na warszawską wcieli się pozarządowcy też pewnie po układzie tu bryza podpasowała też prywaciarzom komuś zależy żeby w tym mieście harcerstwo zniszczyć tylko komu ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 2
  Inżynierrehabilitowany(2016-12-03)
 • Wodnik nie przypomina przystani w Europie, ponieważ nie ma slipu do wodowania jachtów i łódek. Nie ma także miłego bosmana, który przywita zawijających żeglarzy. Projektując nie wzięli nawet pod uwagę, że w przyszłości miałyby być wodowane żaglówek, na których szkolone będą dzieci i młodzież. Jest to zamknięte grono kilkudziesięciu osób, które nie robi nic dla lokalnej społeczności, przyszłych pokoleń, a pozyskane pieniądze łącznie z planowanym remontem hali będzie wykorzystywane tylko i wyłącznie w celach prywatnych. 99% mieszkańców nic z tego nie będzie miało. Tak właśnie marnowane są publiczne pieniądze. Hotel. .. szkoda gadać, zamiast stworzyć piękne zaplecze hotelarsko-gastronomiczne, a do tego piękne pole namiotowe łącznie z kamperami, stworzyło by to bardzo ciekawe miejsce, do którego przeniosłoby się wielu mieszkańców i turystów. Bo któż nie chciałby zjeść obiadu z widokiem na jachty, wyprawić imprezy rodzinnej czy odpocząć w kamperze czy namiocie, zamiast siedzieć pod mostem na elbląskim kempingu. I na to rozumiem przeznaczyć fundusze unijne, ponieważ można z tego czerpać zyski. A tak, za 20 lat kolejny remont. .. To już nasze lotnisko z dwoma samolotami robi raz w roku festyn (nie związany za bardzo z lataniem, ale jednak coś robią).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 2
  bystrzacha(2016-12-04)
 • Rzeczywistość jest taka: Przystań HOW - Bryza Elbląg: 3 firmy wynajmujące budynki oraz ok. 30 prywatnych zimujących jachtów, ok. 30-40 miejsc do cumowania jachtów: RAZEM na oko: 8-10 tys zł miesięcznie, czyli ok. 120 tys rocznie. Odprowadzanych do hufca. Te pieniądze nie zostają w Bryzie, niestety. W Bryzie jest brudno, brzydko i przede wszystkim niebezpiecznie. Harcerze niestety strasznie zaniedbali to miejsce, Dźwig bez inspekcji, pomosty niebezpieczne, slip praktycznie pionowy z niedziałającą wyciągarką, sprzęt: jachty balastowe, mieczowe, optimisty w zasadzie tak zdewastowane, że nie nadają się do użytku. Brak jakiejkolwiek kadry instruktorskiej, zabezpieczenia na wodzie. W Jachtklubie Elbląg warunki bardzo dobre. I co z tego? Także brak szkolenia dzieci i młodzieży, żadnej grupy regatowej, tylko jachty turystyczne. Prywatny klub, czy spółka wyciągająca z miasta kasę na remont hangaru, który służy tylko trzymaniu prywatnych jachtów. Pozorne działania mające pokazać zaangażowanie dzieci i młodzieży. Elbląski Okręgowy Związek Żeglarski poprzez politykę "działaczy" w zasadzie nie istnieje: brak zawodników, sędziów. Regaty na Zalewie organizowane przez Jachtklub Elbląg nie spełniają żadnych wymagań dot. rywalizacji sportowej PZŻ. Wiele z imprez, włączając tej najważniejsze kończy się awanturą między zawodnikami, organizatorem. Quo Vadis elbląskie żeglarstwo?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 2
  (2016-12-04)
 • @:( - Uważam że harcerze sami sobie są winni - kompletny brak gospodaki. Zamiast wziąć się do roboty siłami własnymi (ludzi im nie brakuje) wolą się bawić na terenie w jakieś bzdury.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 2
  airoptic(2016-12-04)
 • Jak takie są standardy w Europie Zachodniej jak na załączonym rysunku to tylko pogratulować wysokiego poziomu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ByleByNieByleKto(2016-12-05)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Szkło ozdobne 7
Promocja RATY 0%
AMK Kuchnia 3
Fronty lakierowane mdf połysk różne kolory RAL