Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wolontariusz Powiatu Elbląskiego – edycja 2016

 
Elbląg, Wolontariusz Powiatu Elbląskiego – edycja 2016 (fot. Urząd Miasta i Gminy w Pasłęku)
Rek

W tym roku po raz pierwszy Zarząd Powiatu w Elblągu przyznał nagrodę starosty elbląskiego „Wolontariusz Powiatu Elbląskiego”. Nagroda ta ma promować osoby i podmioty angażujące się charytatywnie w niesienie pomocy ludziom potrzebującym, starszym, chorym, niepełnosprawnym oraz zwierzętom przebywającym w schroniskach lub wymagającym szczególnej opieki.

Rada Powiatu w Elblągu podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia dorocznej nagrody Starosty Elbląskiego w dziedzinie wolontariatu o nazwie „ Wolontariusz Powiatu Elbląskiego” w 3 czerwca. Kapituła Nagrody „Wolontariusz Powiatu Elbląskiego” zaproponowała do nagrody Stowarzyszenie Wspierające Rodziny Potrzebujące „Jutrzenka” z Pasłęka. Wniosek Kapituły zaakceptował Zarząd Powiatu w Elblągu, a uroczyste wręczenie dyplomu i nagrody nastąpi na sesji Rady Powiatu w Elblągu 30 grudnia.
     Stowarzyszenie „Jutrzenka” istnieje od 2004 roku. Funkcję prezesa od 2007 roku nieprzerwanie pełni Regina Stelmaczonek. W strukturach organizacji pracują również: Teresa Kurgan - wiceprezes, Janina Anna Borzym - skarbnik, Genowefa Kaszlej - sekretarz i Alicja Srebrnik - członek zarządu oraz Zofia Tucka, Alicja Pałyska i Katarzyna Słomińska.
     Stowarzyszenie jest znane w Pasłęku i okolicznych miejscowościach ze swojej działalności. Ostatnio prowadziło m.in. zbiórkę pieniężną na rzecz chorej pasłęczanki oraz zbiórkę pieniężną na rzecz Wspólnoty Mieszkaniowej Pólko na remont dachu budynku mieszkalnego uszkodzonego w wyniku pożaru. Ma pod opieką 44 rodziny, wspomagając je rzeczowo i finansowo.
     W stowarzyszeniu na stałe zaangażowanych jest siedmiu wolontariuszy. Do działania włącza także, szczególnie przy świątecznych zbiórkach żywności, młodzież z pasłęckich szkół.
     Działalność stowarzyszenia została w roku bieżącym także zauważona i doceniona przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które przyznało nagrodę i wyróżnienie za wybitne, nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej oraz przez Urząd Marszałkowski w Olsztynie.
     Cieszy fakt, że wśród nas jest tak wielu ludzi chętnych nieść pomoc innym. Praca i zaangażowanie wolontariuszy jest nieocenionym przejawem szlachetnej wrażliwości, empatii i troski o dobro innych. Ideę wolontariatu warto więc wspierać i propagować wszelkimi sposobami, a ludzi oddanych służbie potrzebujących - doceniać. Tym bardziej, że wiele z tych osób działa zupełnie bezinteresownie, bez szukania poklasku czy uznania.
Marek Murdzia, rzecznik prasowy starosty elbląskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Czytnik kart kryptograficznych
Hosting WWW START
Domena .pl