UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wspaniały Patryk Pieczarka

 
Elbląg, Wspaniały Patryk Pieczarka
fot. nadesłana

Patryk Pieczarka to uczeń klasy trzeciej ZSTI w Elblągu, który od pierwszej klasy bardzo aktywnie uczestniczył w pracy szkolnego wolontariatu. Pozyskiwał datki dla PCK, organizował zbiórki żywności dla najuboższych rodzin z Elbląga i okolic. Obecnie aktywnie pracuje w Samorządzie Uczniowskim, wspierając organizowane uroczystości i akcje.

Między innymi wolontariusze pod kierunkiem Patryka, przeprowadzili szkolną kampanię, która miała uzmysłowić skalę uzależnienia od nikotyny oraz uczulić młodzież na problematykę zaśmiecania terenu szkoły czy miasta.
     Pomagał w opracowaniu przez młodszych wolontariuszy materiałów dotyczących adopcji wirtualnych zwierząt ze schroniska. Był także liderem akcji „Dzwonek na obiad” i „Grosz do Grosza” oraz inicjatorem zbiórki środków na dożywianie dzieci.
     Był koordynatorem akcji sprzedaży cegiełek Fundacji Na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty” na sprzęt rehabilitacyjny dla Daniela Czerniaka.
     Zainicjował akcję promującą zdrowy styl życia i zapobieganie rozwojowi chorób nowotworowych -„ Zakwitły petunie”. Patryk zarejestrował się jako Lider Szlachetnej Paczki i propagował tę szczytną ideę pomocy w środowisku szkolnym.
     Z racji swoich kompetencji informatycznych podjął się działań administracyjnych w cyfrowych zasobach wolontariatu ZSTI i Domu Czarnych Bzów. Po powstaniu grupy Help ZSTI, Patryk pomagał społeczności lokalnej, prowadząc zajęcia praktyczne oraz publikując posty, materiały dydaktyczne, ciekawostki, a także porady online.
     W grudniu 2015 rozpoczął także pracę na VI kursie komputerowym dla studentów UTWiON jako główny wolontariusz prowadzący zajęcia. Ta formuła działania podoba mu się do tego stopnia, że chce zostać nauczycielem przedmiotów związanych z informatyką. Podczas praktyk zawodowych, Patryk poza godzinami ich odbywania, wykonał dla jednej ze szkół (mając już kwalifikacje w tym zakresie) instalację i konfigurację całej pracowni komputerowej. Od września ten wyjątkowy chłopak pracuje z wolontariatem ZSTI nad kolejnym dużym projektem dotyczącym niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych na terenie Polski.
     Patryk Pieczarka to osoba pracowita, ambitna i prawdomówna. Jest człowiekiem, który się nie poddaje, ponieważ wie, co czują ludzie w potrzebie i za wszelką cenę stara się ich nie zawieść. Zawsze, gdy może pomóc, robi to. Ludzie bez wahania zwracają się do niego o rozmaitą pomoc, bo wszyscy wiedzą, że jej nie odmówi. Zapewne dlatego jest tak popularny i lubiany w środowiskach, w których przebywa i pracuje.
     - Wszyscy cieszymy się - mówi opiekun wolontariuszy z ZSTI - że mamy takiego ucznia, który pomimo natłoku zajęć nie zaniedbuje nauki i klasę trzecią kończy z drugą lokatą w szkole.
Zespół Szkół Techniczno - Informatycznych w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama