Środa 12-12-2018, imieniny Joanny, Aleksandra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Wspólna modlitwa młodych Europejczyków

Elbląg, Wspólna modlitwa młodych Europejczyków

Trzy elbląskie parafie katolickie i parafia greko-katolicka organizują wyjazd młodzieży na 30. Europejskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się w Genewie (28 grudnia -1 stycznia 2008r.).

Spotkanie, które organizatorem jest Wspólnota Ekumeniczna z Taizé, jest kolejnym etapem „pielgrzymki zaufania przez ziemię”. Każdego roku młodzi Europejczycy wspólnie modlą się, ale i bawią, w różnych krajach starego kontynentu. W tym roku przyjadą do Szwajcarii. Spotkanie odbędzie się w Genewie.
     - Uczestnicy spotkania w duchu Taizé zostaną przyjęci przez rodziny i wspólnoty chrześcijańskie w parafiach protestanckich i rzymsko-katolickich Genewy, a także kantonu Vaud – zapowiada Robert Turlej, organizator elbląskiego Punktu Przygotowań. - Wszystkie osoby w wieku od 17 do 35 lat, a w szczególnych wypadkach młodzi urodzeni w roku 1991, mogą wziąć udział w tym szczególnym wydarzeniu.
     - Program nie będzie się różnił od tego, jaki znają młodzi z cotygodniowych rekolekcji na wzgórzu w Taizé – dodaje. - Rytm dnia wyznaczać będą trzy wspólne modlitwy: rano w parafiach, a w południe i wieczorem w wielkich, specjalnie przygotowanych halach Palexpo. Po modlitwie porannej, uczestnicy będą rozważać wraz ze swoimi rówieśnikami z innych krajów, list z Taizé, a po południu będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach tematycznych na terenie miasta.
     Aby móc odpowiednio przygotować się do spotkania, należy zapisać się w elbląskim Punkcie Przygotowań i uczestniczyć w organizowanych spotkaniach.
     W tym roku trzy elbląskie parafie wspólnie przygotowują uczestników wyjazdu do Genewy. W parafii Świętej Rodziny informacji udziela ks. Tomasz Szramowski, w parafii Świętego Rafała Kalinowskiego - ks. Piotr Molenda, a w parafii Świętego Mikołaja - ks. Krzysztof Sękuła. Osobny wyjazd organizuje parafia greko-katolicka.
     W najbliższy piątek 19 października o godzinie 19.30 w kościele Świętej Rodziny odbędzie się wspólna modlitwa ze śpiewami z Taizé, która rozpocznie cykl przygotowań.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Żarówki LED