Niedziela 23-09-2018, imieniny Bogusława, Tekli. Pierwszy dzień jesieni
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Katedra widziana od drugiej strony rzeki Elbląg Katedra widziana od drugiej strony rzeki Elbląg

Wspólna modlitwa młodych Europejczyków

Elbląg, Wspólna modlitwa młodych Europejczyków

Trzy elbląskie parafie katolickie i parafia greko-katolicka organizują wyjazd młodzieży na 30. Europejskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się w Genewie (28 grudnia -1 stycznia 2008r.).

Spotkanie, które organizatorem jest Wspólnota Ekumeniczna z Taizé, jest kolejnym etapem „pielgrzymki zaufania przez ziemię”. Każdego roku młodzi Europejczycy wspólnie modlą się, ale i bawią, w różnych krajach starego kontynentu. W tym roku przyjadą do Szwajcarii. Spotkanie odbędzie się w Genewie.
     - Uczestnicy spotkania w duchu Taizé zostaną przyjęci przez rodziny i wspólnoty chrześcijańskie w parafiach protestanckich i rzymsko-katolickich Genewy, a także kantonu Vaud – zapowiada Robert Turlej, organizator elbląskiego Punktu Przygotowań. - Wszystkie osoby w wieku od 17 do 35 lat, a w szczególnych wypadkach młodzi urodzeni w roku 1991, mogą wziąć udział w tym szczególnym wydarzeniu.
     - Program nie będzie się różnił od tego, jaki znają młodzi z cotygodniowych rekolekcji na wzgórzu w Taizé – dodaje. - Rytm dnia wyznaczać będą trzy wspólne modlitwy: rano w parafiach, a w południe i wieczorem w wielkich, specjalnie przygotowanych halach Palexpo. Po modlitwie porannej, uczestnicy będą rozważać wraz ze swoimi rówieśnikami z innych krajów, list z Taizé, a po południu będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach tematycznych na terenie miasta.
     Aby móc odpowiednio przygotować się do spotkania, należy zapisać się w elbląskim Punkcie Przygotowań i uczestniczyć w organizowanych spotkaniach.
     W tym roku trzy elbląskie parafie wspólnie przygotowują uczestników wyjazdu do Genewy. W parafii Świętej Rodziny informacji udziela ks. Tomasz Szramowski, w parafii Świętego Rafała Kalinowskiego - ks. Piotr Molenda, a w parafii Świętego Mikołaja - ks. Krzysztof Sękuła. Osobny wyjazd organizuje parafia greko-katolicka.
     W najbliższy piątek 19 października o godzinie 19.30 w kościele Świętej Rodziny odbędzie się wspólna modlitwa ze śpiewami z Taizé, która rozpocznie cykl przygotowań.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z kwiatami
Fototapety z mapami
Fototapety z tańcem
Fototapety z architekturą