Wtorek 18-12-2018, imieniny Bogusława, Gracjana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Wspomóżmy pokrzywdzone przez los dzieci

Prawie 8,5 tys. zł zebrano już na rzecz prawie 50-osobowej grupy bardzo chorych, niepełnosprawnych intelektualnie i fizycznie dzieci z Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr św. Jadwigi przy ul. Kasprzaka 10 w Elblągu. Na darczyńców czekają jeszcze specjalnie przygotowane kalendarze na 2015 rok.

Jak już informowaliśmy, to wspólny projekt Fundacji Zbieramy Razem w Gdańsku i jej wolontariuszy - pasjonatów fotografii, grafiki komputerowej, filmu i wizażu.
     Mimo starań sióstr zakonnych dzieciom brakuje wszystkiego. Przydadzą się im nowe piżamki, rajstopy, swetry, koszulki, kurtki, czapeczki, buty zimowe i cieplejsze kurtki. Dom jest mały, dlatego wciąż boryka się z problemami finansowymi, otrzymywane przez siostry dotacje pokrywają zaledwie podstawowy koszt utrzymania. Mimo tego siostry robią wszystko, by zapewnić swoim podopiecznym wszystko to, co powinny mieć, ale to możliwe jest tylko i wyłącznie dzięki pomocy i życzliwości ludzi dobrej woli. 
     
     - Zarząd Fundacji Zbieramy Razem w Gdańsku zdecydował o koordynacji pomocy dla tego niewielkiego domu, w którym mimo biedy nie brakuje ciepła i miłości – mówi Piotr Barszczewski, prezes zarządu fundacji. - Uruchomione zostało specjalne subkonto pomocy pod numerem PKO BP: 93 1020 1811 0000 0702 0257 3905 – „Dom Pomocy Społecznej Elbląg”. – Po opublikowaniu informacji na portEl.pl każdego dnia poszerzał się krąg ludzi dobrej woli.
     
     Projekt Bestiariusz trwa. Chodzi o zebranie jak największej kwoty pieniędzy dla dzieci z DPS przy Korczaka. Stworzony własnym sumptem przez wolontariuszy kalendarz przedstawiający dwanaście postaci wywodzących się z mitologii starożytnej i średniowiecznej różnych krajów otrzymają pocztą ci darczyńcy, którzy wpłacą na rzecz pomocy tym dzieciom powyżej 35 zł. Wystarczy dokonać wpłaty na naszej stronie internetowej za pomocą przygotowanego systemu płatności lub bezpośrednio na subkonto PKO BP: 93 1020 1811 0000 0702 0257 3905 – „Dom Pomocy Społecznej Elbląg”, a kalendarz będzie umilał darczyńcom cały 2015 rok. Fundacja Zbieramy Razem działa na Platformie Finansowania Społecznościowego Crowdfounding, co sprawia, że każda wpłata od razu jest uwidoczniona na stronie www.zbieramyrazem.org, w zakładce projektu Bestiariusz.
     
     - Jesteśmy przekonani, że do akcji pomocy dołączą się wciąż nowi darczyńcy, wspomóżmy te dzieci – zachęca Tadeusz Gruchalla, rzecznik prasowy fundacji. - Każda złotówka jest na wagę złota. Wciąż tak bardzo liczymy, że do tej akcji włączą się także dzieci z elbląskich szkół, czekamy na Wasze zgłoszenia.
     Część pozyskanych środków przeznaczona będzie na zakup sprzętu rehabilitacyjnego oraz wysłanie małych podopiecznych DPS na turnusy rehabilitacyjne, które pozwolą na poprawienie ich sprawności fizycznej i złagodzenie cierpienia, które towarzyszy im od urodzenia.
     
     
Patronat medialny nad projektem Bestiariusz objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
     
,
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Żarówki LED
Pieczątki Firmowe