Poniedziałek 17-12-2018, imieniny Łazarza, Floriana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Wybierz OFE

Tylko do środy osoby, które podjęły niedawno pracę, a nie zawarły dotąd umowy z żadnym funduszem emerytalnym, mają czas na jego samodzielny wybór. Kto nie zdąży, zostanie przydzielony do funduszu wylosowanego przez ZUS. W całej Polsce dotyczy to ponad 280 tysięcy osób.

Zgodnie z ustawą o systemie ubezpieczeń społecznych, każda osoba ubezpieczona, która urodziła się po 31 grudnia 1968 r. jest zobowiązana do zawarcia umowy z Otwartym Funduszem Emerytalnym w terminie 7 dni od daty powstania obowiązku ubezpieczenia, czyli najczęściej od dnia podjęcia pierwszego zatrudnienia (obowiązek ten nie dotyczy studentów i uczniów do 26 roku życia, którzy podjęli pracę w ramach umowy zlecenia, umowy o dzieło lub rozpoczęli studia doktoranckie) - czytamy w komunikacie rzecznika ZUS Przemysława Przybylskiego. - Jeżeli ubezpieczony nie podpisze umowy we wskazanych terminach, ZUS przydziela go do Otwartego Funduszu Emerytalnego w drodze losowania. Biorą w nim udział wyłącznie fundusze, które uzyskały stopy zwrotu wyższe niż średnie ważone stopy zwrotu w dwóch ostatnich okresach rozliczeniowych, i których aktywa na koniec drugiego okresu rozliczeniowego z roku poprzedniego nie przekraczały 10 proc. wartości aktywów netto wszystkich otwartych funduszy (obecnie warunki te spełniają OFE Polsat, OFE Generali, OFE AIG, OFE DOM, OFE Pekao i OFE Pocztylion).
     Najbliższe losowanie zostanie przeprowadzone w siedzibie Centrali ZUS w środę 31 stycznia. W poprzednim losowaniu, które odbyło się 31 lipca, przydział do OFE otrzymało 23 187 osób.
     
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

OKOWOKO s.c.
Soczewki kontaktowe ALCON Air Optix Aqua
Okulary przeciwsłoneczne DEFRAME
Okulary korekcyjne GIANFRANCO FERRE