Poniedziałek 21-01-2019, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wyjątkowe przedszkole dla wyjątkowych dzieci

 
Elbląg, Wyjątkowe przedszkole dla wyjątkowych dzieci Do tego przedszkola uczęszcza sześcioro dzieci (fot. Michał Skroboszewski)
Rek

To przedszkole to wielka szansa na lepszy rozwój dla niepełnosprawnych dzieci. Dziś (3 listopada) Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 oficjalnie je otworzył. Zobacz zdjęcia.

Placówka przy ul. Chopina zapewnia opiekę dla sześciorga dzieci. Wśród nich znalazł się mały Maksymilian, który z wielką chęcią zostaje pod opieką wykwalifikowanej kadry. Funkcjonuje od miesiąca, dziś przyszedł czas na jej uroczyste otwarcie.
– Po miesiącu uczęszczania Maksia do przedszkola moje wrażenia są jak najbardziej pozytywne – mówi Natasza Dudzicka, mama Maksymiliana. - Panie są chętne do pracy, otwarte, a mój Maks leci do przedszkola bardzo chętnie. Nawet czasami trudno go wyciągnąć z grupy.
     Maks ma dziś trzy lata i siedem miesięcy. Ma trudności z mową, pod względem ruchowym jest jednak prawdziwym „żywym srebrem”. – Na razie nie mamy postawionej żadnej konkretnej diagnozy, jeśli chodzi o zdrowie naszego syna – mówi pani Natasza. - Jest on jeszcze za mały, by postawić trafną diagnozę. Największe trudności ma z mową, z komunikacją, jednak terapia logopedyczna przynosi spodziewany efekt. Maks zaczyna bardzo ładnie powtarzać, czyli mowa bierna idzie do przodu, zobaczymy, co będzie z mową czynną. Pracujemy nad tym, by Maks mógł być jak najbardziej samodzielny.
     Wielkim plusem placówki jest fakt, że uczęszcza do niej zaledwie sześcioro dzieci. Zapewnia też ona wykwalifikowaną kadrę, a dzieci czują się tutaj bezpiecznie, co jest szczególnie istotne w przypadku niepełnosprawnych dzieci.
     - Panie mają dużo czasu dla tych dzieci, uczą ich samodzielności, korzystania z toalety, samodzielnego jedzenia, ubierania, rozbierania, mycia ząbków – dodaje mama Maksa. - To mi się bardzo podoba, bo są to rzeczy, bez których nie ma normalnego rozwoju. Oczywiście wahałam się, czy zapisać Maksa do tej placówki, bo wcześniej uczęszczał do innej, jednak doszłam do wniosku, że nie zrobię mu krzywdy, przenosząc go w nowe miejsce. Miałam ogromny kredyt zaufania dla tego przedszkola i jestem przekonana, że są tutaj dobrzy fachowcy. Zobaczymy, jak to będzie działać na dłuższą metę.
     W dzisiejszej uroczystości wzięli udział wiceprezydent Elbląga Bogusław Milusz, przedstawiciel warmińsko-mazurskiego kuratora oświaty, radni oraz rodzice. Nie obyło się bez uroczystego przecięcia wstęgi, pasowania na przedszkolaka, tortu i występów.
     Powstanie punktu przedszkolnego sfinansowało m.in. miasto, przeznaczając na ten cel około 100 tys. złotych.
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Wychowawcom - wytrwałości i cierpliwości ! Wychowankom - postępów !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 1
  nold(2015-11-03)
 • jak za komuny, ale niektóre osoby popierają ten zwiazek. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 5
  opis(2015-11-04)
 • Czezby konkurencja dla SOSW NR 2? Obawa o utrate uczniów i pracy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 5
  kamin(2015-11-04)
 • To się nazywa inwencja, kreatywność, aktywność na rzecz słabszych i bardziej potrzebujących. Uzupełnienie i tak już bogarej oferty placówki, aby wspomagać elbląskich rodziców.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 5
  LeszekIwańczuk(2015-11-04)
 • Szczerze gratuluję i cieszę się bardzo, że placówka z którą byłem związany przez trzydzieści siedem lat rozwija się i służy dzieciom specjalnej troski. Wiem, że wszyscy praconicy, a znam ich od wielu lat, zrobią wszystko aby dzieci i ich rodzice byli zadowoleni z tego co Ośrodek proponuje swoim podopiecznym. Szczególne podzikowania i gratulacje należą się „ grupie inicjatywnej” oraz Panu Dyrektorowi za konsekwencję i upór w dążeniu do celu. Duża sprawa. M. Borzęcki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 2
  Marek5(2015-11-04)
 • Brawo!!! Samych sukcesów i wciąż otwartych serc dla maluszków!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 3
  lknjhcbvtrh(2015-11-04)
 • Na zdjęciach pięknie i szlachetnie to wygląda oby rzeczywistość nie okazała się inna. Życzę dużo serca i empatii w pracy z DZIEĆMI.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  (2015-11-05)
 • Wspaniali ludzie,którzy z wielkim sercem i ogromnym zaangażowaniem wykonują swoją pracę. Gratuluję :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  życzliwa(2015-11-05)
 • Witam, te przedszkole to wielka sprawa, to ogrom tytanicznej pracy wykonanej czasem kosztem własnego czasu wolnego to w końcu tryumf myśli, że pomogło się nie tylko dzieciom ale też wielu innym ludziom dookoła. Trzeba być bardzo dobrym gospodarzem, menedżerem i mieć to coś żeby takie ogromne przedsięwzięcie dopiąć do szczęśliwego końca. Serdecznie pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  JFZ(2015-11-05)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Promocja RATY 0%
AMK Szkło ozdobne 2
Promocja RATY 0%
AMK Szkło ozdobne 1