Poniedziałek 21-01-2019, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wykłady akademickie w LO nr 2

Elbląg, Wykłady akademickie w LO nr 2 W maju w II LO odbędą się dwa interesujące wykłady (fot. AD)
Rek

W ramach projektu „Aktywny uczeń” w najbliższym czasie w II Liceum Ogólnokształcącym, które jest jest Lokalnym Centrum Aktywizacji, odbędą się dwa interesujące wykłady.

Temat wykładu: Ciemna strona mediów
     
Dr Jacek Lindner, adiunkt w Instytucie Kulturoznawstwa i filozofii Wyższej Szkoły Gospodarki
     Termin wykładu: 13 maja 2010, czwartek, godzina 9.00, aula LO nr 2
     
     Co do jednego wszyscy są zgodni. Media stały się na początku XXI wieku potęgą. Na pewno są „czwartą władzą”. Znaczna część obserwatorów, medioznawców, polityków i tzw. przeciętnych odbiorców głosi, iż ta władza stała się za duża. Intelektualiści biją na alarm, że postępuje – w przyspieszonym tempie – „idiotyzacja” mediów, że na pierwszy plan wychodzą informacje miałkie i o charakterze plotkarskim. Różne odłamy dziennikarzy zarzucają zaś sobie fałszowanie, manipulowanie i prymitywizowanie przekazu. Należy zatem postawić kilka fundamentalnych pytań. Jakie są powody rosnącej potęgi mediów i jednoczesnego procesu utraty jakości przekazu? Czy oba te procesy są od siebie uzależnione? Czy komercjalizacja zawsze musi oznaczać uproszczenie przekazu? Dlaczego agresja stała się towarem na sprzedaż? Dlaczego w mediach jest coraz więcej błędów i zwyczajnej nierzetelności? Czy jest sposób, aby zahamować negatywne procesy? Czy Internet pogorszył, czy poprawił sytuację?
     
     Temat wykładu: Trendy współczesnego hotelarstwa – hotel lodowy, hotel podwodny, hotel kapsułowy, hotel w więzieniu, hotele luksusowe…
     
Mgr inż. Agnieszka Walczak-Beszczyńska, asystent w Instytucie Turystyki, Hotelarstwa i Gastronomii
     Termin wykładu: 18 maja 2010, wtorek, godzina 12.30, aula LO nr 2, ul. Królewiecka 42
     
     Wykład dotyczy omówienia, jakie są niekonwencjonalne rozwiązania dotyczące współczesnej bazy noclegowej: od hoteli pod wodą, w wodzie, czy w lodzie – po hotele organizowane w byłych więzieniach czy bunkrach. Autorka prezentuje innowacyjne hotele XXI wieku, które nie mogą ograniczać się tylko do przyjaznej i kompetentnej obsługi gościa oraz do oferowania usług odpowiadających ich potrzebom, ponieważ coraz więcej gości hotelowych poszukuje nietypowych atrakcji – czasem na zasadzie efektu Veblena.
     
Marek Nowosad, ZSO nr 2
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety industrial
Fototapety z teksturą
Obraz na dibond 300x60 cm - Kawa
Fototapety fashion z modą