Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wyniki Mundurino 2014

 
Elbląg, Wyniki Mundurino 2014 fot. nadesłana
Rek

17 września polana przy Nadleśnictwie Elbląg zamieniła się w centrum zmagań klas mundurowych. To tu odbyła się druga edycja Mundurino.

Uczestnicy Mundurino nie tylko musieli odnaleźć ukryte punkty kontrolne w lesie, ale również wykonać zadanie w celu zdobycia mapy, m.in.: zabezpieczyć ślady daktyloskopijne, rozpoznać gatunki drzew, założyć strój bojowy czy też ubiór do skażenia chemicznego, odnaleźć metal wykrywaczem min oraz odnaleźć ukryte w celi więziennej przedmioty.
     W tym roku zostały zaproszone do rywalizacji czteroosobowe drużyny będące przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych o profilu lub z innowacją mundurową m.in. z Gdańska, Łeby, Pasłęka, Kłanina, Żukowa oraz Elbląga.
     Pomysłodawczyni turnieju Anna Rybka-Nadolska, nauczycielka wychowania fizycznego w ZSZ Nr 1 podkreśla innowacyjny charakter przedsięwzięcia - Klasy mundurowe cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży. Dotąd nie było imprezy, która unaoczniałaby specyfikę tych klas, a jednocześnie była elementem ich integracji. Stąd pomysł na Mundurino.
     Ta edycja różniła się od poprzedniej tym, że do kibicowania zaproszeni zostali uczniowie klas pierwszych tych szkół. Mogli oni dopingować swoich starszych kolegów w zmaganiach sportowych, ale również zobaczyć pokaz tresury psów przygotowany przez Komendę Miejską Policji oraz pokaz ratownictwa przygotowany przez Straż Pożarną.
     Mundurino 2014 wygrała reprezentacja Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych (Pasłęk), drugie miejsce zajął Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych (Elbląg), a trzecie miejsce Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych (Kłanino). Na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny Zespołu Szkół Technicznych (Elbląg), Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 (Elbląg), Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 5 (Gdańsk), Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących (Żukowo), Zespołu Społecznych Szkół Ponadgimnazjalnych (Łeba).
     Podczas Mundurino 2014 Dyrektor Departamentu Edukacji Iwona Mikulska oraz nadleśniczy Nadleśnictwa Elbląg Mariusz Potoczny oficjalnie otworzyli drugi stacjonarny „zielony punkt kontrolny”, który pozwoli wszystkim zainteresowanym orienteeringiem na samodzielne zmaganie się z trasami przygotowanymi na terenie Bażantarni.
     Głównym organizatorem tej sportowo-integracyjnej imprezy był Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Elblągu. Partnerami szkoły były: Komenda Miejska Policji w Elblągu, Placówka Straży Granicznej w Elblągu, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, Nadleśnictwo Elbląg, Służba Więzienna , 16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana oraz Elbląski Klub Orienteeringu GRYF.
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i oryginalne części Volkswagen
Ubezpieczenia OC i AC
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.
Serwis i Części VW - HADM Gramatowski