Piątek 18-01-2019, imieniny Małgorzaty, Piotra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wypoczynek w okresie wakacji

 
Elbląg, Wypoczynek w okresie wakacji fot. Witold Sadowski, arch. portEl.pl
Rek

Na tegoroczne wakacje Departament Edukacji i Sportu we współpracy ze szkołami oraz stowarzyszeniami kultury fizycznej przygotował atrakcyjną ofertę wypoczynku dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Zorganizowano zarówno półkolonie, kolonie wyjazdowe dla podopiecznych MOPS jak i obozy rekreacyjno -sportowe.

Z półkolonii skorzysta ok. 880 uczniów. W zajęciach trwających od poniedziałku do piątku przez osiem godzin dziennie pod opieką wykwalifikowanej kadry dzieci będą rozwijały swoje talenty plastyczne, aktorskie, muzyczne. Półkolonie zorganizowano aż w dziesięciu placówkach, w formie dwutygodniowych turnusów. Organizacji półkolonii podjęły się: SP nr 4, SP nr 12, SP nr 14, SP nr 15, SP nr 16, SP nr 18, SP nr 23 i ZS nr 2 (SP 25). Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców zorganizowano także półkolonie w specjalnych ośrodkach (SOSW 1 i SOSW 2), gdzie uczestnikami półkolonii będą dzieci niepełnosprawne, również dzieci z niepełnosprawnościami sprzężonymi oraz poruszające się na wózkach. Na organizację półkolonii przeznaczono prawie 325 tys. zł.
     Przekazano także środki na organizację kolonii wyjazdowych do miejscowości Sielpia, gdzie wakacje spędzi ok. 90 uczniów elbląskich szkół - podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Organizacji kolonii podjęły się Szkoła Podstawowa nr 21 oraz Gimnazjum nr 9. Turnusy kolonijne zaplanowano na 13 dni.Na realizację kolonii przeznaczono kwotę ponad 100 tys. zł.
     Inną formą aktywnego wypoczynku będą obozy zorganizowane przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy. Elbląscy uczniowie będą rozwijać swoje pasje sportowe podczas zgrupowań organizowanych w różnych częściach Polski: w Człuchowie, Ełku, Tucholi, Braniewie, Karpaczu, Garczynie czy Elblągu. Dziewczęta i chłopcy trenować będą: koszykówkę, piłkę siatkową, piłkę ręczną oraz judo, triathlon czy kolarstwo górskie. Na dofinansowanie obozów sportowych przeznaczono kwotę 20 tys. zł.
     Ogłoszono także otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego w zakresie letniego wypoczynku dzieci i młodzieży w roku 2016. Do konkursu ofert, na realizację ww. zadania publicznego przystąpiło 19 elbląskich stowarzyszeń kultury fizycznej. Udzielono wsparcia dla 15 klubów na łączną kwotę dofinansowania 85 tys. zł. Preferowane były oferty realizowane na bazie miejskich obiektów sportowych: nad rzeką Elbląg i w Bażantarni (7 ofert). W związku z powyższym wypoczynkiem letnim w różnych formach objętych zostanie łącznie ok. 3300 uczestników.
Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Szkło ozdobne 5
Promocja RATY 0%
AMK Meble łazienkowe 4
Szkło ozdobne 6