Niedziela 20-01-2019, imieniny Fabiana, Sebastiana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

XV Konkurs Matematyczny „Żyjemy wśród liczb”

 
Elbląg, XV Konkurs Matematyczny „Żyjemy wśród liczb” fot. nadesłana
Rek

W czwartek, 21 maja w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu w ramach XIII Bałtyckiego Festiwalu Nauki odbył się finał Konkursu Matematycznego „Żyjemy wśród liczb” objętego Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta i Rektora PWSZ w Elblągu.

Tegoroczna edycja była jubileuszowa - konkurs odbył się po raz piętnasty. Pierwszy raz odbył się w 2001 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących z inicjatywy nauczycielki matematyki Doroty Pawłowskiej. Jego celem jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów. Przeprowadzany jest w dwóch etapach - szkolnym i miejskim, i w trzech kategoriach wiekowych: dla uczniów klas I, II i III gimnazjum. Finały konkursu odbywały się przemiennie w Gimnazjum Nr 9 lub w Zespole Szkół Ogólnokształcących. Od czterech lat dzięki przychylności PWSZ w Elblągu, konkurs gości w budynku uczelni przy ul Grunwaldzkiej i tym samym wpisuje się w coroczny Bałtycki Festiwal Nauki. W ciągu 15 lat wzięło w nim udział ok. 1000 uczniów z gimnazjów Elbląga, Gronowa Górnego i Gronowa Elbląskiego. W tym roku po raz pierwszy uczestniczyli w nim uczniowie Gimnazjum Nr 1 w Pasłęku i Gimnazjum Nr 2 w Braniewie.
     W tegorocznych finałach nad matematycznymi problemami łamało głowę 66 gimnazjalistów. Zmagali się z ciekawymi, nietypowymi zadaniami związanymi z liczbami w sytuacjach życiowych, które wymagają nie tylko wiedzy, ale przede wszystkim pomysłowości i nieszablonowego myślenia.
     Uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu uświetnili swoją obecnością Wiceprezydent Miasta Elbląg, Jacek Boruszka oraz Jego Magnificencja Rektor PWSZ w Elblągu, prof. dr hab. Inż. Zbigniew Walczyk. Goście pogratulowali zwycięzcom i wręczyli nagrody.
     Tegorocznymi laureatami zostali:
 w klasach I
     1. Grzegorz Just, Gimnazjum Nr 9 w Elblągu;
     2. Jakub Jędrzejczak, Gimnazjum Nr 2 w Braniewie;
     3. Maciej Jackowski, Gimnazjum w Gronowie Górnym;
     w klasach II
     1. Krystian Wróblewski, Gimnazjum nr  8 w Elblągu;
     2. Adrian Gorbaczewski, Gimnazjum nr 1 w Pasłęku;
     3. Mark Saunders, Gimnazjum Nr 8 w Elblągu;
     w klasach III
     1. Damian Burczyk, Gimnazjum nr 3 w Elblągu;
     2. Sebastian Obara, Gimnazjum w Gronowie Elbląskim;
     3. Emilia Żeglińska, Gimnazjum nr 8 w Elblągu.
     Gratulujemy laureatom i zapraszamy gimnazjalistów do kolejnej edycji konkursu.
     Organizatorzy: Dorota Pawłowska - PWSZ, Zespół Szkół Ogólnokształcących, Grażyna Lefelbajn - Gimnazjum nr 4, Hanna Targońska - Gimnazjum nr 9.
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Czytnik kart kryptograficznych
Czytnik kart kryptograficznych Mini
Hosting WWW START