Piątek 19-10-2018, imieniny Jana, Pawła
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Linia numer 13 powróciła na pętlę Łódzka Linia numer 13 powróciła na pętlę Łódzka

XV Konkurs Matematyczny „Żyjemy wśród liczb”

 
Elbląg, XV Konkurs Matematyczny „Żyjemy wśród liczb” fot. nadesłana
Rek

W czwartek, 21 maja w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu w ramach XIII Bałtyckiego Festiwalu Nauki odbył się finał Konkursu Matematycznego „Żyjemy wśród liczb” objętego Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta i Rektora PWSZ w Elblągu.

Tegoroczna edycja była jubileuszowa - konkurs odbył się po raz piętnasty. Pierwszy raz odbył się w 2001 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących z inicjatywy nauczycielki matematyki Doroty Pawłowskiej. Jego celem jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów. Przeprowadzany jest w dwóch etapach - szkolnym i miejskim, i w trzech kategoriach wiekowych: dla uczniów klas I, II i III gimnazjum. Finały konkursu odbywały się przemiennie w Gimnazjum Nr 9 lub w Zespole Szkół Ogólnokształcących. Od czterech lat dzięki przychylności PWSZ w Elblągu, konkurs gości w budynku uczelni przy ul Grunwaldzkiej i tym samym wpisuje się w coroczny Bałtycki Festiwal Nauki. W ciągu 15 lat wzięło w nim udział ok. 1000 uczniów z gimnazjów Elbląga, Gronowa Górnego i Gronowa Elbląskiego. W tym roku po raz pierwszy uczestniczyli w nim uczniowie Gimnazjum Nr 1 w Pasłęku i Gimnazjum Nr 2 w Braniewie.
     W tegorocznych finałach nad matematycznymi problemami łamało głowę 66 gimnazjalistów. Zmagali się z ciekawymi, nietypowymi zadaniami związanymi z liczbami w sytuacjach życiowych, które wymagają nie tylko wiedzy, ale przede wszystkim pomysłowości i nieszablonowego myślenia.
     Uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu uświetnili swoją obecnością Wiceprezydent Miasta Elbląg, Jacek Boruszka oraz Jego Magnificencja Rektor PWSZ w Elblągu, prof. dr hab. Inż. Zbigniew Walczyk. Goście pogratulowali zwycięzcom i wręczyli nagrody.
     Tegorocznymi laureatami zostali:
 w klasach I
     1. Grzegorz Just, Gimnazjum Nr 9 w Elblągu;
     2. Jakub Jędrzejczak, Gimnazjum Nr 2 w Braniewie;
     3. Maciej Jackowski, Gimnazjum w Gronowie Górnym;
     w klasach II
     1. Krystian Wróblewski, Gimnazjum nr  8 w Elblągu;
     2. Adrian Gorbaczewski, Gimnazjum nr 1 w Pasłęku;
     3. Mark Saunders, Gimnazjum Nr 8 w Elblągu;
     w klasach III
     1. Damian Burczyk, Gimnazjum nr 3 w Elblągu;
     2. Sebastian Obara, Gimnazjum w Gronowie Elbląskim;
     3. Emilia Żeglińska, Gimnazjum nr 8 w Elblągu.
     Gratulujemy laureatom i zapraszamy gimnazjalistów do kolejnej edycji konkursu.
     Organizatorzy: Dorota Pawłowska - PWSZ, Zespół Szkół Ogólnokształcących, Grażyna Lefelbajn - Gimnazjum nr 4, Hanna Targońska - Gimnazjum nr 9.

organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i Części VW - HADM Gramatowski
Ubezpieczenia OC i AC
Serwis i oryginalne części Audi
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski