Poniedziałek 25-03-2019, imieniny Marii, Wieńczysława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

XVIII Dzień Papieski

 
Elbląg, XVIII Dzień Papieski

W niedzielę (14 października) będziemy obchodzić kolejny dzień papieski. Hasłem tegorocznych obchodów jest tytuł jednego z dramatów autorstwa Jana Pawła II - „Promieniowanie ojcostwa”. Z tej okazji w piątek (19 października) odbędzie się też gala z wręczeniem nagrody Biskupa Elbląskiego Tuus oraz występ Eleni.

Przesłaniem tegorocznego dnia papieskiego jest zachęta, „aby mężczyźni poprzez pielęgnowanie synowskiej relacji do Boga dojrzewali do roli męża i ojca w rodzinie oraz w tym powołaniu nieustannie się doskonalili”. W jednym ze swoich wystąpień Jan Paweł II mówił: „Współcześnie [istnieje] zapotrzebowanie na ojców, którzy potrafią pełnić swoją rolę, łącząc czułość z powagą, wyrozumiałość z surowością, koleżeństwo z autorytetem” (Święty Józef – człowiek pracy i modlitwy, „L`Osservatore Romano” nr 3 (39) 1983). Słowa te mają stanowić inspirację i zachętę do podejmowania przez mężczyzn właściwych relacji małżeńskich i rodzicielskich.
     Z Dniem Papieskim nieodłącznie związane jest wręczanie w Warszawie przez kapitułę Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” nagrody Totus Tuus. Nagrody te trafiają do osób i instytucji szczególnie zaangażowanych w propagowanie nauczania św. Jana Pawła II.
     W naszym mieście z okazji Dnia Papieskiego w piątek (19 października) o godz. 17 w hali sportowej przy ul. Grunwaldzkiej odbędzie się koncert Eleni. Wówczas nastąpi także wręczenie nagrody Biskupa Elbląskiego Tuus.
     Dzień Papieski jest też okazją do wsparcia działalności Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która otacza opieką stypendialną mniej zamożną młodzież z małych miasteczek i wsi. Osoby, które zechcą będą mogły wesprzeć tę inicjatywę w przyszłą niedzielę, podczas kwesty przy kościołach i w miejscach publicznych.
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne BMW
OKOWOKO s.c.
OKOWOKO s.c.
Okulary korekcyjne EVA MINGE