Sobota 23-03-2019, imieniny Pelagii, Feliksa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Z ekologią za pan brat

 
Elbląg, Z ekologią za pan brat
fot. nadesłana

29 września w Szkole Podstawowej nr 16 odbyło się uroczyste podsumowanie akcji ekologicznej pod nazwą „Dbamy i Mamy”. Tegoroczny program „Dbamy i Mamy” obfitował w wiele konkursów tematycznych, ciekawe zadania połączone z aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Ponadto wygłoszono pogadanki o przyrodzie, przeprowadzono lekcje o ochronie środowiska, podsumowano akcję Sprzątanie Świata 2017.

Szkoła gościła tego dnia przedstawicielki z Zakładu Utylizacji Odpadów w Elblągu Elizę Leszczyńską-Rogalską i Monikę Kępińską oraz Huberta Pazio i Bartłomieja Bujnika, pasjonatę i miłośnika przyrody. Uroczystość zainaugurowała wicedyrektor szkoły Marzena Otłowska, która nawiązała do wieloletniej tradycji placówki związanej z promowaniem postaw proekologicznych wśród młodszych i starszych. Dzień ekologii świętujemy od pięciu lat. Zachęcamy uczniów, rodziców, nauczycieli, przyjaciół szkoły do dbałości o środowisko przyrodnicze wokół nas. Podczas uroczystego rozpoczęcia „Dbamy i Mamy” uczniowie klas 0 - VII, rodzice oraz przybyli goście zostali zaproszeni do obejrzenia części artystycznej w wykonaniu klasy 2a, 2b, 6a, 7c. Uczniowie, będący na widowni, uczestniczyli w zabawach ekologicznych: prezentowali okrzyki ekologiczne, wykonane czapeczki, transparenty. Natomiast uczniowie będący na terenie przyszkolnym mieli okazję uczestniczyć w sztafecie ekologicznej. Podczas przerwy uczniowie mogli skosztować zdrowych sałatek oraz domowych wypieków, za które bardzo dziękujemy rodzicom. Na koniec imprezy podsumowano konkursy: plastyczny pt. „Eko-bohater” oraz „Stworki-potworki” i fotograficzny „Ekologia w moim domu”. Nagrodzono najlepszych zbieraczy surowców wtórnych.  Z okazji Dnia Chłopaka odbyły się wybory „Mistera ekologii”. Uczniowie zaprezentowali się również w „Modzie ekologicznej”.
     Nagrodą główną był Laptop z przeznaczeniem na cele edukacyjne.
     Jak co roku miło spędziliśmy czas w gronie społeczności szkolnej i lokalnej. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie oraz uczestnikom za wspaniałą zabawę, a sponsorom za nagrody!
Szkoła Podstawowa nr 16 w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Domena .pl