Piątek 19-04-2019, imieniny Leona, Adolfa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Z ręką na sercu

Elbląg, Z ręką na sercu

Przystanąć, położyć prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijać jego rytm. Rytm serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Do udziału w takim happeningu w sobotę 22 czerwca o godz. 16 na ulicach, placach, rynkach miast i miasteczek zachęca Policja. To część ogólnopolskiej akcji Noc Profilaktyki. Elbląscy stróże prawa, choć popierają „sercowy” gest, jednak sami innych działań w tym terminie nie organizują, bo to czas ciszy wyborczej, a co za tym idzie wzmożonych służb.

Ogólnopolski zryw wzmocnienia twórczej profilaktyki to propozycja uczestników programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”.
     - Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm – zachęca insp. Grzegorz Jach, Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. promocji bezpieczeństwa publicznego. - Rytm serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami. Tylko 60 sekund. Tak niewiele, a znaczyć będzie tak bardzo dużo.
     Happening ma odbyć się na rynkach i placach miast i miasteczek, wielkich aglomeracji i maleńkich wsi, 22 czerwca (sobota) o godz. 16. W całym kraju jednocześnie.
     Ponadto Policja zachęca do organizowania przedstawień, koncertów, spotkań związanych z profilaktyką.
     - Odezwa została wysłana z Impresariatu PaT pocztą elektroniczną do każdego prezydenta i burmistrza miasta, starosty powiatu oraz wójta gminy na terenie całego kraju – zapewniają pomysłodawcy Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki.
     - Do naszego urzędu żadne pismo w tej sprawie nie wpłynęło – informuje Anna Kleina z biura prasowego KMP w Elblągu.
     Elbląscy policjanci, choć popierają ideę happeningu, też nie zamierzają włączyć się w akcję.
     -22 czerwca to czas ciszy wyborczej – mówi mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. – Będzie to czas wzmożonych służb i monitorowania sytuacji w mieście.
     Ale każdy, kto zechce włączyć się w ogólnopolską akcję, może przystanąć o godz. 16 i z ręką na sercu pokazać, że jest wolny od uzależnień, przemocy i czuje więź z drugim człowiekiem.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Konto poczty elektronicznej
Czytnik kart kryptograficznych
Hosting WWW START
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)