Poniedziałek 16-07-2018, imieniny Marii, Eustachego
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Konstrukcje współczesności Konstrukcje współczesności

Za zaśmiecanie grozi surowa kara

 
Elbląg, Za zaśmiecanie grozi surowa kara fot. Straż Miejska
Rek

Powszechnie wiadomo, że miejsce śmieci jest w pojemniku na odpady. Niestety niektórzy próbują nielegalnie pozbyć się "kłopotu", podrzucając go innym i gdzie popadnie. Takim postępowaniem szkodzą sobie i innym.

Od początku roku straż miejska przeprowadziła 76 interwencji porządkowych. Niektóre kontrole terenów w różnych częściach miasta pozostawiały wiele do życzenia. Odpady komunalne, zużyte opony, stare meble i wiele innych śmieci świadczących o typowym lekceważeniu obowiązków dotyczących czystości i porządku.
     Straż Miejska przypomina, że obowiązkiem właścicieli i współwłaścicieli nieruchomości, użytkowników wieczystych, jednostek organizacyjnych, osób posiadających nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu, a także inne podmioty władające nieruchomością, jest utrzymywanie jej w należytym porządku i czystości.
     Obowiązek taki nakłada Ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Uchwała Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 28 maja 2015 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Elbląg.
     
     Zanieczyszczanie czy zaśmiecanie miejsc dostępnych dla publiczności, a w szczególności drogi, ulicy, placu, ogrodu, trawnika lub zieleńca podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany zgodnie z art. 145 Kodeksu Wykroczeń. W przypadku skierowania sprawy do sądu należy liczyć się z surowszymi konsekwencjami karno – administracyjnymi, a nawet karą grzywny do 5000 złotych.
     

Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • wg. ustawy śmieci powstające na terenie miasta czy gminy są jej własnością
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2018-02-27)
 • nie no najlepiej wywalić śmieci na ulicę, a miasto niech sprząta. A my sami to co, zero odpowiedzialności za śmieci przez siebie wytworzone? Niektórzy ludzie to brudasy i tyle, i za nic mają przepisy, a przede wszystkim porządek na "swoim podwórku"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  czuwaj(2018-02-28)
 • Ja bym to zostawił, a nawet przestał odbierać z pojemników dopóki sami nie zamówią dodatkowych lub posprzątają. Niech patologia zarośnie śmieciami. Taka ich wizytówka :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  bho(2018-02-28)
 • Róg Ul. Częstochowskiej i Bartniczej przy deptaku nad dolinką. Mieszkająca tam patologia bez oporów wyrzuca śmieci do tej dolinki. I tak spoglądają ze swych okien na wysypisko co im wcale nie przeszkadza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zduński(2018-02-28)
 • Non stop przypominanie obywatelom o narzucanych na nich obowiązkach i groźby konsekwencji z niewywiązywania się. Pani Karolino Wiercińska, a może by tak choć raz przypomnieć miastu i gminie o ich obowiązkach i ewentualnych karach? Odśnieżanie chodników, wykaszanie poboczy etc. .. .ale przecież cielę nie będzie cyca matki podgryzać;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  Elbąk(2018-02-28)
 • Powiem krótko, za małe kary i brak jest konsekwencji w karaniach takich delikwentów. więc do roboty !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2018-03-02)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fretka
karma kanarek
Ochotka żywa
karma p. falista