Piątek 22-02-2019, imieniny Marty, Małgorzaty
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Za zaśmiecanie grozi surowa kara

 
Elbląg, Za zaśmiecanie grozi surowa kara
fot. Straż Miejska
Rek

Powszechnie wiadomo, że miejsce śmieci jest w pojemniku na odpady. Niestety niektórzy próbują nielegalnie pozbyć się "kłopotu", podrzucając go innym i gdzie popadnie. Takim postępowaniem szkodzą sobie i innym.

Od początku roku straż miejska przeprowadziła 76 interwencji porządkowych. Niektóre kontrole terenów w różnych częściach miasta pozostawiały wiele do życzenia. Odpady komunalne, zużyte opony, stare meble i wiele innych śmieci świadczących o typowym lekceważeniu obowiązków dotyczących czystości i porządku.
     Straż Miejska przypomina, że obowiązkiem właścicieli i współwłaścicieli nieruchomości, użytkowników wieczystych, jednostek organizacyjnych, osób posiadających nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu, a także inne podmioty władające nieruchomością, jest utrzymywanie jej w należytym porządku i czystości.
     Obowiązek taki nakłada Ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Uchwała Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 28 maja 2015 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Elbląg.
     
     Zanieczyszczanie czy zaśmiecanie miejsc dostępnych dla publiczności, a w szczególności drogi, ulicy, placu, ogrodu, trawnika lub zieleńca podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany zgodnie z art. 145 Kodeksu Wykroczeń. W przypadku skierowania sprawy do sądu należy liczyć się z surowszymi konsekwencjami karno – administracyjnymi, a nawet karą grzywny do 5000 złotych.
     
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • wg. ustawy śmieci powstające na terenie miasta czy gminy są jej własnością
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2018-02-27)
 • nie no najlepiej wywalić śmieci na ulicę, a miasto niech sprząta. A my sami to co, zero odpowiedzialności za śmieci przez siebie wytworzone? Niektórzy ludzie to brudasy i tyle, i za nic mają przepisy, a przede wszystkim porządek na "swoim podwórku"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  czuwaj(2018-02-28)
 • Ja bym to zostawił, a nawet przestał odbierać z pojemników dopóki sami nie zamówią dodatkowych lub posprzątają. Niech patologia zarośnie śmieciami. Taka ich wizytówka :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  bho(2018-02-28)
 • Róg Ul. Częstochowskiej i Bartniczej przy deptaku nad dolinką. Mieszkająca tam patologia bez oporów wyrzuca śmieci do tej dolinki. I tak spoglądają ze swych okien na wysypisko co im wcale nie przeszkadza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zduński(2018-02-28)
 • Non stop przypominanie obywatelom o narzucanych na nich obowiązkach i groźby konsekwencji z niewywiązywania się. Pani Karolino Wiercińska, a może by tak choć raz przypomnieć miastu i gminie o ich obowiązkach i ewentualnych karach? Odśnieżanie chodników, wykaszanie poboczy etc. .. .ale przecież cielę nie będzie cyca matki podgryzać;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  Elbąk(2018-02-28)
 • Powiem krótko, za małe kary i brak jest konsekwencji w karaniach takich delikwentów. więc do roboty !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2018-03-02)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Długopis i Pióra z Grawerem
Kubek z Grawerem
Żarówki LED
Pieczątki Firmowe