Czwartek 24-01-2019, imieniny Franciszka, Felicji
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zachowaj bezpieczeństwo podczas zabawy sylwestrowej

 
Elbląg, Zachowaj bezpieczeństwo podczas zabawy sylwestrowej fot. Anna Dembińska, arch. portel
Rek

Już za kilka dni Sylwestra i zabawa do białego rana. W tym szczególnym dniu wykorzystujemy różnego rodzaju materiały i środki pirotechniczne, aby bawić się, jak tradycja nakazuje. Zadbajmy o to, aby ta długo oczekiwana zabawa sylwestrowa była nie tylko głośna, ale przede wszystkim bezpieczna.

Gdzie należy zaopatrywać się w fajerwerki?
     Tylko w wyspecjalizowanych punktach, mających odpowiednie zaplecze magazynowe i spełniających wszelkie wymogi ochrony pożarowej. Dopuszcza się sprzedaż fajerwerków w centrach handlowych czy sklepach wielobranżowych, na stoiskach z obsługą, gdzie towar podaje klientowi tylko uprawniony sprzedawca.
     Podstawą prawną regulującą warunki sprzedaży i używania materiałów pirotechnicznych jest ustawa z dnia 21 czerwca 2002 r. o materiałach wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego w związku ze zmieniającą ją ustawą z dnia 13 kwietnia 2016 r.
     
     Aby nie doszło do tragedii, Straż Miejska przypomina kilka zasad bezpieczeństwa podczas używania fajerwerków:
     - zakupu fajerwerków może dokonać tylko osoba pełnoletnia. Sprzedaż materiałów pirotechnicznych osobom niepełnoletnim jest przestępstwem, za które grozi grzywna, ograniczenie wolności, a nawet pozbawienie wolności do lat 2
     - przed użyciem należy dokładnie przeczytać instrukcję użytkowania. Sprawdzajmy termin ważności i uważnie czytajmy zalecenia producenta dotyczące obsługi
     - nie używajmy fajerwerków pod wpływem alkoholu
     - nie należy używać niewybuchów oraz uszkodzonych materiałów pirotechnicznych. Jeśli petarda nie odpaliła, nie majstrujmy przy niej, bezpiecznie będzie ją wyrzucić i wziąć następną;
     - w czasie odpalania sztucznych ogni trzymajmy je z dala od twarzy, a przede wszystkim od oczu
     - po odpaleniu petardy natychmiast ją odrzućmy od siebie, aby nie wybuchła zbyt blisko nas
     
     W związku z rozporządzeniem wojewody warmińsko – mazurskiego w sprawie ograniczenia używania wyrobów pirotechnicznych na terenie województwa warmińsko – mazurskiego, Straż Miejska oraz Policja wobec osób naruszających zakaz określony w § 1 rozporządzenia może zastosować karę grzywny – stosując art. 54 Kodeksu Wykroczeń.
     Według rozporządzenia zakaz używania wyrobów pirotechnicznych widowiskowych w miejscach publicznych na terenie miasta Elbląga nie obowiązuje tylko w dniach 31 grudnia i 1 stycznia.
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Żarówki LED