Niedziela 20-01-2019, imieniny Fabiana, Sebastiana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zakaz kąpieli w rzece Elbląg

 
Elbląg, Zakaz kąpieli w rzece Elbląg fot. nadesłana (arch.portEl.pl)
Rek

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie ustalenia granicy portu morskiego w Elblągu od strony lądu, rzeka Elbląg znajduje się w granicach portu. W związku z tym w rzece został wprowadzony zakaz kąpieli i nurkowania.

Niestety są miejsca, w których nieodpowiedzialne osoby kąpią się, ryzykując życie i zdrowie. Do takich miejsc z pewnością można zaliczyć rzekę Elbląg w rejonie mostu kolejowego, a także tzw. „ciepłą wodę”. Służby bezpieczeństwa i porządku przy wykorzystaniu sprzętu pływającego będą patrolować te miejsca. Za złamanie zakazu kąpieli grozi mandat karny do 250 zł lub kara nagany.
     W dniach poprzedzających rozpoczynające się wakacje w trosce o bezpieczeństwo dzieci, młodzieży oraz osób wypoczywających nad wodą pracownicy Urzędu Miejskiego w Elblągu we współpracy z innymi instytucjami i firmami przeprowadzili akcję przeglądu miejsc niebezpiecznych i wykorzystywanych okazjonalnie do kąpieli oraz dokonali uzupełnienia brakującego oznakowania tablicami informacyjnymi i ostrzegawczymi.
     Miejsca niebezpieczne nad wodą, w których w latach ubiegłych dochodziło do niebezpiecznych sytuacji w tym utonięć, zostały oznakowane w sposób widoczny specjalnymi tablicami o „zakazie kąpieli”. Dlatego też pracownicy Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM Elbląg zwracają się z apelem do osób dorosłych o dawanie dobrego przykładu i reagowanie na przejawy nieodpowiedzialnych kąpieli w miejscach niedozwolonych przez dzieci i młodzież.
     Apelujemy w okresie wakacyjnym o rozwagę przy wypoczynku nad wodą oraz niekorzystanie z okazjonalnych kąpieli w miejscach do tego nieprzeznaczonych, zarówno na terenie Elbląga, jak i w innych miejscach na terenie kraju.
Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Port powinien powstać przy ujściu rzeki, ale nie, Unijni debile wymyślili sobie tam Natura 2000 a nasi to przyklepali.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2016-07-02)
 • Gdzie w Elblągu można popływać "pod chmurką"?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 0
  (2016-07-02)
 • W Elblągu można pływać ale tylko w długach
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 0
  (2016-07-02)
 • W Stegnie, Sztutowie Suchaczu lub w Kadynach. Tyle co my mamy nad morze, to jak by w dużym mieście przejechać z jednej dzielnicy na drugą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 4
  zxcsv(2016-07-02)
 • Cztery godziny w korkach w obie strony? Dziękuję, postoję. Pytałem o E-g.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  (2016-07-02)
 • Robicie zakazy to uruchomcie dawny basen i krytą pływalnie ul. Robotnicza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 0
  (2016-07-02)
 • Powinni zostać ukarani pracownicy UM razem z Prezydentem za to że w Elblągu ciągnie się tyle czas sprawa basenu odkrytego i krytej pływalni -Robotnicza. OBIECUJECIE I g***o z tego mamy. Niech ktoś ruszy d**ę i zobaczy cio się dzieje na torze wrotkarskim i ile osób tam pracuje. Przy takiej pracy to za kilka lat koniec budowy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 1
  (2016-07-02)
 • jakim prawem ten bandzior od transportu śmie zakazywać kąpieli w naturalnych bogactwach tej ziemi ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  (2016-07-02)
 • pocałujcie mnie w odbytnice. Będę się kąpał gdzie chce i wara wśiunom od ludzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 1
  (2016-07-02)
 • A propos pływania w długach. 4 lipca br. ma miejsce premiera ksiażki J. Kaczyńskiego pt. , ,Porozumienie przeciw władzy. Z dziejów PC. Jest tam poruszony wątek byłego województwa elbląskiego, dojscia do pieniędzy tzw. uwłaszczenia komunistycznej nomenklatury. ONI w długach nie pływają, ONI unoszą się nad rzeką Elbląg.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 3
  (2016-07-02)
 • pocaluj jeszcze w d. .. .pe tego kaczynskiego(oszusta)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  (2016-07-03)
 • za wikipedia. org Fakty historyczno-geograficzne "W Elblągu znajdują się ruiny największego odkrytego basenu w Europie o długości 340 m, szerokości 100 m i łącznej powierzchni lustra wody 3,4 ha. Został wybudowany w 1934 roku i był czynny do roku 2011" ===> Prezydenci miasta Elbląga Witold Gintowt-Dziewałtowski (1994-1998 SLD obecnie PO) • Henryk Słonina (1998-2010 SLD i Członkiem jego ekipy był Witold Wróblewski) • Grzegorz Nowaczyk (2010-2013 PO) ====> to już wiecie komu zawdzięczacie zniszczenie Elbląga
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  (2016-07-03)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Żarówki LED
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem