Wtorek 19-03-2019, imieniny Józefa, Bogdana
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Załóż spółdzielnię socjalną

Tylko do 14 października osoby bezrobotne i nieaktywne zawodowo mogą zgłosić się do udziału w projekcie „Działam więc jestem!”. Stawką jest 20.000 zł dotacji, jakie można uzyskać na założenie spółdzielni socjalnej.

Spółdzielnia socjalna jest zrzeszeniem od 5 do 50 osób, które w oparciu o swoją pracę prowadzą wspólne przedsiębiorstwo. Daje im to możliwość powrotu lub wejścia na rynek pracy, a także szansę na samodzielność.
     Partnerski projekt „Działam więc jestem” realizowany jest przez Elbląską Radę Konsultacyjną Osób Niepełnosprawnych oraz Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. Do udziału w nim mogą się zgłaszać grupy inicjatywne, jak również pojedyncze osoby zainteresowane założeniem spółdzielni socjalnej. W ramach projektu uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć funkcjonujące już przedsiębiorstwa społeczne, skorzystać ze wsparcia specjalistów przy tworzeniu wniosków o dotację oraz wziąć udział w szkoleniach (m.in. z zakładania i funkcjonowania spółdzielni socjalnej, prowadzenia księgowości spółdzielni socjalnej, reklamy, biznes planu). Dziesięć osób otrzyma dofinansowanie na kwotę do 20.000 zł na uruchomienie spółdzielni socjalnej.
     Regulamin projektu dostępny jest na stronie www.erkon.elblag.com.pl w zakładce "Realizowane projekty: Działam więc jestem". Wszelkich informacji w tym zakresie udziela Katarzyna Ciszewska-Wojtas pod numerem telefonu 55 236 27 16, e-mail: k.ciszewska@eswip.pl.
     
     Projekt „Działam więc jestem!” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt jest realizowany w ramach umowy podpisanej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Olsztynie.
Katarzyna Ciszewska-Wojtas, ESWIP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Żarówki LED
Kubek z Grawerem
Clinex Grill
Pieczątki Trodat