Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Zamiast wagarów – seminarium naukowe

 
Elbląg, Zamiast wagarów – seminarium naukowe
Rek

W środę 21 marca, już po raz piąty, w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kamionku Wielkim odbyło się seminarium fizyczne „Zobacz, jakie to proste!”, pod hasłem „Prawo przyrody – nie ma życia bez wody”. Zobacz zdjęcia.

W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół z terenu powiatu elbląskiego. Główną intencją spotkania jest popularyzacja fizyki wśród młodzieży i przełamanie stereotypu, że jest to trudny przedmiot. Konkurs uczy prezentowania swojej wiedzy oraz wypowiadania się na forum. Nauczyciele i uczniowie z różnych szkół wymieniają się doświadczeniami, a wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka w Kamionku Wielkim uczą się prawidłowych postaw i zachowań prospołecznych.
     Tegoroczne seminarium dotyczyło własności wody, jej znaczenia w przyrodzie i wykorzystania przez człowieka. Spotkanie rozpoczął Krystian Bieńkowski, uczeń klasy II Gimnazjum MOW w Kamionku Wielkim, prezentacją multimedialną o wodzie. Zadaniem uczestników seminarium było przedstawienie doświadczenia związanego z wodą oraz jego fizyczne wytłumaczenie. Uczniowie przedstawili m.in. prawo załamania światła, lepkość wody, mieszanie się różnych cieczy i urządzenia działające na wodę. Prezentacje uczniów oceniała komisja, której przewodniczyli goście: Gabriela Effenberg – naczelnik Wydziału Promocji Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Elblągu oraz Romuald Synak – konsultant d.s. fizyki w Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu.
     Za najlepiej prezentowane doświadczenie komisja uznała występ uczennic z Gimnazjum nr 2 w Elblągu – Dominiki Kosińskiej i Kingi Dumalskiej, przygotowanych przez Monikę Stasiak. Drugie miejsce zajęły Marika Wnuk i Karolina Zielonka ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Elblągu pod kierunkiem Ewy Maczugi, trzecie – uczniowie Gimnazjum w Kamionku Wielkim – Dawid Kuciński i Paweł Roman, przygotowani przez Xymenę Swatowską, czwarte – Justyna Nazarewicz, Błażej Szumała i Maciej Rojek z Gimnazjum z Milejewa (nauczyciel Mariola Machnij).
     Wszystkie prezentacje doświadczeń były bardzo ciekawe, nagrodzono je gromkimi brawami, pamiątkowymi dyplomami i drobnymi upominkami.
     Po praktycznych działaniach uczniów uczestnicy seminarium obejrzeli i wysłuchali prezentację o odnawialnych źródłach energii, którą przedstawiła Małgorzata Molin, wykładowca z Katedry Fizyki Zjawisk Elektronowych Politechniki Gdańskiej.
Xymena Swatowska, organizator seminarium
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Domena funkcyjna .com.pl
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini