UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Zamień śmieci na kwiatki

 
Elbląg, Elblążanie od 10 lat wymieniają odpady na zieleń
Elblążanie od 10 lat wymieniają odpady na zieleń (fot. arch. AD)
Reklama

Byliny, drzewka owocowe, krzewy – to wszystko będzie czekało na elblążan podczas X Elbląskich Dni Recyklingu. Walutą, za które będzie można „kupić” rośliny będą już tradycyjnie śmieci, które można poddać recyklingowi.

Już od 10 lat na elblążanie zamieniają odpady na byliny i krzewy. 
       - W tym roku przygotowaliśmy nowość: kilka rodzajów drzewek owocowych – mówiła Grażyna Gaza z Zakładu Utylizacji Odpadów, jednego z organizatorów festynu z okazji X Elbląskich Dni Recyklingu.
       Festyn rozpocznie się w najbliższą sobotę (20 maja) o godz. 10 na placu Jagiellończyka. Aby „zakupić” rośliny należy przynieść ze sobą śmieci, które zostaną wymienione za punkty, za które z kolei można „kupić” rośliny i inne niespodzianki przygotowane przez organizatorów. Na placu Jagiellończyka będzie można oddać zużyte baterie, makulaturę, puszki aluminiowe, opakowania z tworzyw sztucznych, plastikowe nakrętki, opakowania szklane, opakowania po płynnej żywności i napojach oraz sprzęt elektroniczny i elektryczny.
       - Zdecydowaliśmy się zwiększyć wartość punktową większego sprzętu. Za takie odpady jak telewizor będzie można uzyskać 10 punktów – informuje Grażyna Gaza.
       „Ceny” roślin kształtują się następująco: „byliny” za 20 punktów, drzewa owocowe i krzewy - „jedyne” 40 pkt, drobne upominki za „cenę” ustaloną przez organizatorów. Przygotowano ponad cztery tys. roślin. W razie gdyby ich zabrakło, dostawcy dostarczą kolejne.

  Elbląg, Na X Elbląskie Dni Recyklingu zapraszają władze miasta oraz ZUO. Na zdj. Witold Wróblewski i Grażyna Gaza
Na X Elbląskie Dni Recyklingu zapraszają władze miasta oraz ZUO. Na zdj. Witold Wróblewski i Grażyna Gaza (fot. AD)

Podczas festynu (będzie trwał od godz. 10 do 15.30) zaprezentują się dzieci i młodzież z przedszkoli oraz ze szkół podstawowych, mali tancerze z jednej z elbląskich szkół tańca. Dodatkową atrakcją będą warsztaty ekologiczne, w ramach których będzie można dowiedzieć się, jak zrobić z odpadów biżuterię i breloki, a także koło fortuny, ekologiczne puzzle XXL. Na najmłodszych będą czekały bezpłatne atrakcje w postaci dmuchanych zjeżdżalni, trampolina, bramka Recal.
      
       „Cennik” śmieci:
       1 punkt można otrzymać za 5 szt. baterii, 2 kg makulatury, 5 szt. puszek aluminiowych, 5 szt. opakowań z tworzyw sztucznych, 30 szt. nakrętek z tworzyw sztucznych, 3 szt. opakowań szklanych, 3 szt. opakowań po płynnej żywności i napojach.
       5 punktów można otrzymać za sztukę sprzętu elektrycznego
       10 punktów można otrzymać za telewizor, komputer, monitor.

Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama