Piątek 19-04-2019, imieniny Leona, Adolfa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zaprezentuj się podczas Słowiańskiej Palinocki

 
Elbląg, Zaprezentuj się podczas Słowiańskiej Palinocki

Występy muzyczne, taneczne, pokazy rzemieślnicze, prezentacja stoisk… tego wszystkiego będzie się można spodziewać podczas Słowiańskiej Palinocki, imprezy która odbędzie się 23 czerwca. Organizatorzy do udziału w wydarzeniach zapraszają szkoły, przedszkola, kluby uczniowskie i zainteresowań, stowarzyszenia i różnego rodzaju grupy.

- Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się podczas tej imprezy zaprezentować do występów muzycznych, tanecznych, a także pokazów rzemieślniczych czy prezentacji stoisk - opowiada Aleksandra Bednarczuk, organizator Słowiańskiej Palinocki.- Zależy nam przede wszystkim na tradycyjnych rzemiosłach np. tkactwie, kowalstwie czy wikliniarstwie.
     Podczas imprezy odbędą się spektakle przygotowane przez uczniów elbląskich szkół, mini gra miejska „Poszukiwanie kwiatu paproci”, występy artystyczne polskich i rosyjskich grup, prezentacje obrzędowości, warsztaty plecenia wianków świętojańskich, konkursy oraz kiermasz wyrobów ludowych i przysmaków słowiańskich.
     - Chcielibyśmy również zachęcić do wzięcia udziału w konkursie na inscenizację nawiązującą do legendy o kwiecie paproci, symbolu nocy świętojańskiej, występującym w podaniach niemalże wszystkich państw świata – dodaje Aleksandra Bednarczuk.
     Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie i zaprezentowanie sztuki przed szerszą publicznością i komisją konkursową podczas festynu pn. „Słowiańska Palinocka. Świętojańskie powitanie lata”. Maksymalna długość przedstawienia to 15 minut. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu woj. warmińsko-mazurskiego. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa z dniem 1 czerwca 2016 r. Szczegóły konkursu dostępne są w regulaminie, który jest dostępny tu: http://swiatowid.elblag.pl/pl/aktualnosci/imprezy/zaprezentuj-si-podczas-s-owianskiej-palinocki/.
     
     Główne obchody powitania lata zaplanowane są na dzień 23 czerwca. Prezentacje konkursowe, występy grup muzycznych i tanecznych, konkursy i zabawy odbędą się na scenie przy Placu Jagiellończyka, gra miejska na Starym Mieście w Elblągu, a czytanie słowiańskich legend i ognisko na terenie Tawerny Tortuga. Szczegóły będą dostępne już wkrótce.
     
     Informacji udziela Aleksandra Bednarczuk – pod nr tel. 55 611 20 59 lub mailowo: aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl.
     
     Zrealizowano przy współudziale finansowym samorządu Miasta Elbląg.
Edyta Bugowska, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem