Poniedziałek 21-01-2019, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zasadzą żonkile - symbol cierpiącego człowieka

Elbląg, Zasadzą żonkile - symbol cierpiącego człowieka (fot. Paweł Serocki)

We wrześniu, już po raz piąty, zasadzone zostanie w Elblągu żonkilowe „Pole Nadziei”. Wiosną kwiaty zostaną ścięte i sprzedane, a dochód zasili konto elbląskiego hospicjum. W tym roku do akcji sadzenia żonkili przyłączą się uczniowie i przedszkolaki.

Inicjatorem kampanii „Pola Nadziei” była w 1998 r. brytyjska organizacja Marie Curie Cancer Care z Edynburga.
     - Żonkile, sadzone co roku na całym świecie przez hospicja, są międzynarodowym symbolem nadziei - wyjaśnia Anna Podhorodecka ze Stowarzyszenia na rzecz Hospicjum Elbląskiego. - Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Wiosną, kiedy kwiaty kwitną, zbieramy fundusze dla hospicjum. Za każdy datek ofiarodawca otrzymuje żonkilową pamiątkę. 21 września, przy pomocy wieloletniej wolontariuszki Jerzyki Ciesielskiej, żonkile sadziły szkoły na terenie Tolkmicka i Milejewa. Sadzonki żonkili ufundował Przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Zagalski.
     Natomiast 28 września w Elblągu - przy szkołach i przedszkolu - posadzonych zostanie 5 tys. sadzonek żonkili. Pieniądze na ich zakup pozyskano z budżetu miasta.
     Jak co roku w „Pola Nadziei” włącza się dyrekcja i pracownicy Przedsiębiorstwa Zieleni Miejskiej. Właśnie oni zajmą się rozprowadzeniem sadzonek po szkołach oraz pomocą w sadzeniu „pól” w przedszkolu. W tym roku bowiem symboliczne poletka zdecydowali się zasadzić dyrektorzy szkół: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 6, Gimnazjum nr 9 oraz SP 14, 25, 19, 12 i przedszkola nr 13. Będą one przypominały o pięknej idei hospicyjnej, o cierpiącym człowieku.
     
     Relacja Marty Hajkowicz
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Żarówki LED
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy