Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zaświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek wydawane „od ręki”

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wprowadza kolejne ułatwienia dla przedsiębiorców. Po 20 kwietnia w ZUS Oddział w Elblągu płatnicy otrzymają zaświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek bezpośrednio na Sali Obsługi Klientów.

„Od ręki” zaświadczenie o niezaleganiu otrzymają jedynie ci płatnicy składek, którzy na koncie w ZUS nie mają żadnych zaległości. Pracowników Zakładu w szybkim wydawaniu zaświadczeń o niezaleganiu wspomagać będzie specjalna aplikacja informatyczna prezentująca dane umożliwiające ocenę stanu rozliczeń konta konkretnego płatnika i podjęcie decyzji dotyczącej możliwości wydania zaświadczenia bezpośrednio na Sali Obsługi Klienta lub skierowania wniosku do opracowania w komórkach rozliczeń kont płatników składek.
     Dlatego w przypadku spraw wymagających wyjaśnienia, zachowany zostanie dotychczasowy tryb wydawania zaświadczeń. Oznacza to, że płatnik będzie oczekiwać na zaświadczenie bądź na decyzję odmowną do 7 dni kalendarzowych.
     Wydawanie zaświadczeń o niezaleganiu bezpośrednio na Salach Obsługi Klientów to kolejne ułatwienie dla przedsiębiorców wprowadzane przez ZUS. Od początku marca pracownicy Zakładu wypełniają dokumenty rozliczeniowe za płatników opłacających składki wyłącznie na własne ubezpieczenie. Uruchomiono także specjalną skrzynkę mailową – fep@zus.pl – na którą pracodawcy mogą kierować pytania z zakresu ustawy o emeryturach pomostowych.
Karina Podlaszewska, Oddział ZUS w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia nowoczesna