Piątek 22-03-2019, imieniny Katarzyny, Bogusława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zaświadczenie z US niezbędne do uzyskania zasiłku rodzinnego

Od 1 września można składać wnioski o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy, który rozpocznie się 1 listopada i potrwa do 30 października 2011 r. Jednym z dokumentów, jakie należy dołączyć, jest zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o wysokości osiągniętego dochodu w roku 2009.

Wniosek skierowany do "skarbówki" musi zawierać:
     - imię i nazwisko,
     - adres zamieszkania,
     - numer NIP lub PESEL,
     - dokładne określenie treści żądanego zaświadczenia (tj. za jaki okres i w jakim celu),
     - określenie sposobu odbioru zaświadczenia,
     - podpis wnioskodawcy.
     
     W przypadku wspólnego rozliczenia się małżonków wniosek może złożyć jedno z małżonków, natomiast w przypadku rozliczenia indywidualnego, każdy z małżonków składa odrębny wniosek o wydanie zaświadczenia. Wniosek taki można złożyć w Urzędzie Skarbowym w Elblągu (Sala Obsługi Podatnika stanowisko 19, literka H z automatu wydającego bilety lub przesłać pocztą na adres Urzędu Skarbowego.
     Przygotowane zaświadczenie może zostać:
• odebrane osobiście przez wnioskodawcę w umówionym dniu z pracownikiem urzędu – konieczne jest okazanie dokumentu ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość
• odebrane przez osobę upoważnioną przez wnioskodawcę w umówionym dniu z pracownikiem urzędu – konieczne jest tu pisemne upoważnienie do odbioru zaświadczenia oraz okazanie dokumentu ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość osoby upoważnionej
• wysłane pod wskazany adres.
     
     Uwaga
     Zaświadczenia nie odebrane w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku zostaną wysłane listem poleconym na adres zamieszkania.
     Przygotowany wzór wniosku o wydanie zaświadczenia można pobrać w siedzibie Urzędu Skarbowego w Punkcie Informacyjnym lub ze strony internetowej urzędu www.uselblag.pl.
Aneta Szyc, Urząd Skarbowy w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Czy zaświadczenie ma dotyczyć dochodu czy przychodu? W przypadku składania podania do Funduszu Alimentacyjnego (wniosek i zasady przyjmowania są praktycznie identyczne jak w przypadku zasiłku rodzinnego) w Urzędzie Skarbowym oznajmiono mi, że potrzebne jest oświadczenie o przychodach, a nie dochodach. Czy ktoś może mi powiedzieć, które z nich przyjmowane jest przez Urząd Miejski?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  lkl(2010-09-16)
 • wzór zaświadczenia wydawany prze us jest okreslony w rozporządzeniu zarówno zaswiadczenie do zasiłku jak i funduszu alimentacyjnego zawiera te same pozycje czyli przychod, dochód, składki społeczne, zdrowotne i podatek nalezny składając wniosek do us zaznaczamy o przychodach
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-09-16)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne BMW
Okulary przeciwsłoneczne DEFRAME
Okulary korekcyjne EVA MINGE
Bezpłatne badanie wzroku