Poniedziałek 18-02-2019, imieniny Bernardety, Konstancji
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zdrowie to warunek szczęścia

 
Elbląg, Zdrowie to warunek szczęścia
W olimpiadzie wiedzy o zdrowiu wzięli udział mali i duzi (fot. Anna Dembińska)
Rek

O tym, jak bardzo ważne jest zdrowie, wiedzą uczestnicy XXIII Ogólnopolskiej  Olimpiady  Promocji  Zdrowego  Stylu  Życia, która odbyła się dziś (13 grudnia) w Szkole Podstawowej nr 19.

W olimpiadzie wzięli udział uczniowie, dla których tematyka związana ze zdrowiem nie jest obca. - Dziś odbywa się etap rejonowy, który był poprzedzony etapem szkolnym – mówi kierownik biura oddziału rejonowego PCK, Ewa Mikołajewska. – Kolejnym krokiem będzie etap okręgowy, a potem centralny.
     Uczniowie musieli opanować tematykę związaną z higieną osobistą, nałogami, profilaktyką, pierwszą pomocą, ekologią oraz historią Polskiego Czerwonego Krzyża. - Chcemy, by dzieci poznały zasady zdrowego stylu życia, ale jednocześnie, by wprowadzały ten temat w swoje środowisko – dodaje Ewa Mikołajewska.
     W etapie rejonowym, który organizuje oddział rejonowy PCK w Elblągu, wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Każda kategoria szkół była oceniana osobno. Do kolejnego etapu dostały się trzy najlepsze osoby z każdej kategorii. Zwycięzcy otrzymali także cenne nagrody. Kolejny etap czeka ich w marcu 2015 roku w Olsztynie. Na etap okręgowy uczniowie będą musieli przygotować prace w postaci projektów dotyczące zdrowego stylu życia w swoim środowisku.
     - Zdrowie najczęściej kojarzymy ze stanem fizycznym – powiedział podczas uroczystego otwarcia olimpiady prezes PCK, Marek Jarosz. - Nie jest to jednak kompletne pojęcie, bowiem na zdrowie składa się także stan psychiczny i duchowy. Elementy te wzajemnie się przenikają i bez ich wzajemnej harmonii trudno mówić o pełnym zdrowiu. Pełne zdrowie staje się dla człowieka warunkiem szczęścia.
     Celem konkursu jest kształtowanie wśród uczniów postaw i zachowań prozdrowotnych, pogłębianie wiedzy na temat zagrożeń zdrowotnych oraz sposobów  ochrony zdrowia  i dbałości  o  zdrowie oraz inicjowanie i realizowanie przez młodzież działań promujących zdrowie w środowisku lokalnym.

  (fot. AD)
(fot. AD)


     Do etapu okręgowego przeszli uczniowie

     ze szkół podstawowych:
     1. Agata Szymkiewicz SP w Godkowie
     2. Karolina Łęga SP 19
     3. Oktawian Mokosa SP 19
     
     ze szkół gimnazjalnych:
     1. Beata Huszcza Gimnazjum nr 8
     2. Julia Zaborowska Gimnazjum nr 8
     3. Zuzanna Skórka Gimnazjum nr 8
     
     ze szkół ponadgimnazjalnych:
     1. Kinga Ostrowska I LO
     2. Aleksandra Ćwiklińska ZS w Pasłęku
     3. Monika Hołońko ZS w Pasłęku
     Nagrodę starosty za najlepszy wynik w powiecie otrzymała Aleksandra Ćwiklińska z Zespołu Szkół w Pasłęku.

dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Ubezpieczenia OC i AC
Samochody używane HADM Gramatowski
Serwis i oryginalne części Seat