Niedziela 24-03-2019, imieniny Marka, Katarzyny
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Zerówka” w szkole u pijarów

Dodaj do
zakładek
Wersja
do druku
Podaj
dalej
2018-03-12
Aktualizowany 2018-04-04 18:00

Rodziców zatroskanych o dobrą edukację swojego dziecka z pewnością zainteresuje wiadomość, że od nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Pijarskich im. św. Mikołaja w Elblągu zostanie otwarta nowa klasa dla sześciolatków tzw. „zerówka”. Planowane jest otwarcie jednego oddziału. Zgodnie z charakterem i tradycjami szkoły najmłodsi będą mogli rozwijać swoje zainteresowania, odkrywać talenty oraz uczestniczyć w różnorodnych akcjach oraz imprezach integrujących dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli.

Takie wydarzenia jak Piknik szkolny, Patrocinium, Dni Kalasantyńskie, Bal Wszystkich Świętych wpisane w kalendarz szkoły od lat będą teraz udziałem także tych najmłodszych.
     Elbląska szkoła, tak jak pijarskie placówki w całej Polsce i na świecie, zapewnia integralne wychowanie młodego człowieka poprzez kształtowanie sfery duchowej, intelektualnej i fizycznej, oferuje wysoki poziom nauczania (nie bez znaczenia pozostaje fakt, że w pijarskich szkołach wyniki egzaminów zewnętrznych są jednymi z najwyższych w Polsce) oraz bezpieczeństwo.
     Szkoła nie jest placówką rejonową i pracuje w systemie jednozmianowym, a organem prowadzącym szkołę jest Polska Prowincja Zakonu Pijarów. Do dyspozycji najmłodszych pozostaje świetlica szkolna. W szkole jest możliwość zamówienia obiadu. Ponadto uczniowie uczestniczą między innymi w zajęciach z robotyki, programowania, szachów. Lekcje odbywają się w salach wyposażonych w pomoce dydaktyczne, komputery, sprzęt audiowizualny, projektory i tablice multimedialne. Wspólne wędrówki po bezdrożach nauki, zabawy i odkrywania samego siebie odbywają się nie tylko od poniedziałku do piątku.

 

Organizowane są także kolonie, wyjazdy na ferie zimowe oraz wyjazdy integracyjno-formacyjne w ciągu roku, wyjścia naukowe itp. Profesjonalna i otwarta kadra nauczycieli wraz z duszpasterzami proponują różnorakie formy działalności np.: Ogólnopolski Przegląd Teatrów Pijarskich w Łowiczu, międzynarodowe wymiany międzyszkolne, wymiana z uczniami ze szkoły pijarskiej w Katowicach, udział w Ogólnopolskich i Międzynarodowych Parafiadach Dzieci i Młodzieży organizowanych przez Stowarzyszenie „Parafiada” im. św. Józefa Kalasancjusza, które odbywają się między innymi w: Krakowie, Warszawie, Grodnie (Białoruś), Landwarowie (Litwa) oraz Jełgawie (Łotwa).
     
     Wszystkich zainteresowanych, kandydatów i ich Rodziców zapraszamy na Dni Otwarte. Pierwszy odbędzie się 6 kwietnia 2018 roku od godz. 16. W programie zwiedzanie szkoły, zabawy, spotkania z nauczycielami oraz uczniami, „Wybuchowa chemia”, robotyka, „Fizyka na wesoło’, GeoGebra, „Wprawki – głupawki’ czyli zabawy aktorskie oraz wizyta w „Kawiarni szkockiej” rodem ze Lwowa oraz wiele innych atrakcji. Do zobaczenia w naszej szkole przy ul. Saperów 20 w Elblągu, tuż obok Powiatowego Urzędu Pracy.
     
     www.elblag.pijarzy.pl
     https://www.facebook.com/elblagpijarzy/?ref=aymt_homepage_panel
     https://www.facebook.com/Centrum-Kultury-Calasanz-Elbl%C4%85g-131932170768917/
     
                                                                      ----- artykuł sponsorowany -----

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl