Środa 20-02-2019, imieniny Leona, Ludomira
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zielona zabawa w SP 18

Jutro (24 kwietnia) Dzień Ziemi obchodzony będzie w Szkole Podstawowej nr 18. Będzie sadzenie drzew, przegląd teatrzyków i zielony festyn.

- Już od godziny 8 rozpoczniemy sadzenie sosen i jodeł podarowanych przez Nadleśnictwo Elbląg w naszym szkolnym Zielonym Zakątku - mówi Dorota Życzkowska, nauczycielka przyrody w Szkole Podstawowej nr 18. - Pierwszoklasiści złożą Zielone Ślubowanie i o godz. 10 otworzymy „Zielony festiwal, czyli przegląd teatrzyków” opowiadających historie o naszej planecie, podpowiadających, co robić, aby w koło było czyściej, jaśniej i bardziej zielono.
     W komisji festiwalowej zasiądą: Anna Tomczak - SDK Zakrzewo, Iwona Mikulska - SP 18, Wiesława Kamińska - Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej, Monika Sawko - Zakład Utylizacji Odpadów i Jolanta Marcinkowska - Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej.
     W tym samym czasie rozpocznie się zielony festyn na placu zabaw dla dzieci tuż przy szkole. Będą na nim m.in. mimowie z grupy Igniss Fatuus i członkowie Grupy Wodnej.
     - W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęliśmy we współpracy z SDK Zakrzewo realizację projektu „Zielona Nić Porozumienia” - przypomina Dorota Życzkowska. - Projekt ten jest laureatem Konkursu Grantowego „Henkel - zielone granty” 2008/2009 organizowanego przez Fundację Nasza Ziemia. Grant ufundowała spółka Henkel Polska. Obejmuje działania w obszarach, które dają szansę na rozwój świadomości ekologicznej uczniów „osiemnastki” i mieszkańców osiedla Zawada, na którym znajduje się szkoła: edukacji, twórczości i przedsiębiorczości. Chcemy uświadomić obu społecznościom, że małe, lokalne działania na rzecz poszanowania zasobów naturalnych Ziemi mogą wpływać na globalne zjawiska; zachęcić uczniów do podnoszenia i poszerzania wiedzy, ukształtować obywatela aktywnego, świadomego swoich korzeni i odpowiedzialności za naszą planetę, otwartego na nowe rozwiązania, wyzwania w przyszłym życiu. Zależy nam na tym, gdyż z badań przeprowadzonych w szkole wynika, że uczniowie próbują wdrażać eko-zachowania nabywane w szkole w swoich rodzinnych domach, jednak potrzebują szerszego, głośniejszego wsparcia ze strony szkoły i bezpośredniego włączania do zadań społeczności lokalnej. Chcemy tego dokonać poprzez zaproponowanie zadań do wspólnej realizacji, dlatego były już „Mikołajki dla Ziemi”, „Energia zaklęta jest w kolorach”, „W królestwie żuławskiej wierzby”.
     

 


     Program
     godz. 8-12 - sadzenie drzew w Zielonym Zakątku
     godz. 10-12.30 - Zielony festiwal, poprzedzony ślubowaniem
     godz. 10-12 - Zielony Plac Zabaw - eko festyn.

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kubek z Grawerem
Pieczątki Firmowe
Pieczątki Trodat
Długopis i Pióra z Grawerem