Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zielone Podwórka

Ruszyła druga edycja konkursu, dzięki której zaniedbane podwórka mają szansę, by znów zaświecić swym zapomnianym blaskiem. Organizatorem akcji jest Fundacja All For Planet wraz z partnerami – Allegro, Philips Lighting i dziennikiem Fakt. Mieszkasz w urokliwym, ale zdewastowanym zakątku? Zgłoś swoje podwórko do rewitalizacji!

Zeszłoroczna, pierwsza edycja konkursu „Zielone Podwórka” przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Zaangażowanie mieszkańców, lokalnych społeczności, przedstawicieli władz, wielu instytucji i organizacji oraz ogromne zainteresowanie ze strony mediów wpłynęły na sukces tej akcji.
     Było też dowodem na to, że nasza inicjatywa związana z ekologią w mieście, zrównoważonym rozwojem, propagowaniem proekologicznych postaw i aktywizowaniem lokalnych społeczności jest nie tylko bardzo potrzebna, ale wręcz wyczekiwana – mówi Krystyna Skommer, kierownik Fundacji All For Planet.
     Dzięki pierwszej edycji konkursu udało się odnowić trzy polskie podwórka – w Środzie Wielkopolskiej, Bytomiu i Bydgoszczy. Przebieg tegorocznej akcji będzie podobny: głównym celem Fundacji jest propagowanie proekologicznych postaw wśród społeczności lokalnych, uświadomienie, że kwestie związane z ekologią i zrównoważonym rozwojem mają wymiar globalny, ale działania w tym kierunku, należy podejmować lokalnie. Podstawowe założenia akcji to rewitalizacja zapomnianych i zaniedbanych podwórek oraz aktywizacja lokalnych społeczności. W tej edycji organizatorzy zwracają szczególną uwagę właśnie na zaangażowanie mieszkańców.
     Według naszych założeń, akcja ma się zakończyć nie tylko na odnowieniu podwórka i przekazaniu go w ręce lokalnej społeczności – mówi Skommer. - Musimy być pewni, że podwórko będzie otoczone należytą opieką i że nasz wysiłek przyniesie pozytywną zmianę nie tylko w najbliższym otoczeniu, ale również w sposobie myślenia o ekologii w mieście, o zrównoważonym rozwoju. Chcemy, by postawy proekologiczne przejawiały się w codziennym działaniu mieszkańców.
     Zgłoszenia podwórek do rewitalizacji można przesyłać do 20 maja poprzez stronę Fundacji All For Planet www.allforplanet.pl. Na stronie znajdują się też wszystkie szczegóły dotyczące konkursu.
     Przebieg akcji można śledzić na profilu Fundacji, w serwisie Facebook www.facebook.com.
oprac. mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i oryginalne części Seat
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.
Serwis i oryginalne części Audi
Serwis i oryginalne części Volkswagen