Środa 12-12-2018, imieniny Joanny, Aleksandra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Zmiany w komisji wyborczej

Postanowieniem Komisarza Wyborczego w Elblągu został zmieniony skład Miejskiej Komisji Wyborczej. Miejsce Jerzego Ząbka zajął Romuald Dalecki - informuje Artur Zieliński, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Po zmianie w skład Miejskiej Komisji Wyborczej wchodzą: Piotr Żywicki - przewodniczący, Janusz Wesołowski - zastępca przewodniczącego oraz członkowie - Stanisław Chrulski, Marek Fabiański, Halina Goliszek, Jadwiga Juszkiewicz, Jan Pleszewicz i Romuald Dalecki.
     Miejska Komisja Wyborcza rozpoczęła pracę 23 września - dodaje Artur Zieliński. - A kolejne terminy to: 26 września w godz. 10.00 - 15.30, 27 września w godz. 10.00 - 24.00, 30 września w godz. 10.00 - 12.00, 1 października w godz. 10.00 - 12.00, 2 października w godz. 10.00 - 24.00.
     Siedziba Miejskiej Komisji Wyborczej w Elblągu mieści się w Urzędzie Miejskim, ul. Łączności 1 - sala szkoleniowa, tel. 239-30-53 (wejście z bramy głównej - dawne wejście do Referatu Komunikacji).
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • Czy zobowiązują nas, Polaków, międzynarodowe konwencje i regulacje prawne ustanawiane przez Radę Europy? Czy jesteśmy zobowiązani do przestrzegania stanowionego tam prawa? Np. dot. wyborów do władz samorządowych, tj. Europejski kodeks postępowania dot. politycznej uczciwości wybieranych reprezentantów lokalnych i regionalnych. Szczególnej uwadze polecam (rozdz. III, pkt. 2, Art. 11), który wprowadza ograniczenia równoczesnego zajmowania dwóch lub więcej stanowisk. W artykule tym, traktującym o ograniczeniach dla wybieranych przedstawicieli, pisze między innymi, że: „nie mogą też pełnić funkcji, mandatów wyborczych, zajęć lub stanowisk urzędowych, które wymagają nadzorowania ich własnych funkcji jako wybieranych przedstawicieli, albo które oni sami powinni nadzorować w ramach swoich uprawnień jako wybieranego przedstawiciela.” Jak to się ma w kontekście prawnym, że zarządca nieruchomościami komunalnymi miasta, jest jednocześnie członkiem tej Rady Miejskiej? Oczywiście, kodeks ten obowiązuje od 17.06.1999r., czyli mógł zostać jej członkiem we wcześniejszych wyborach lokalnych. Pytanie zasadnicze. Czy obecnie może On kandydować? W jaki sposób będzie sprawowana merytoryczna odpowiedzialność takiego radnego, za mienie komunalne? Rozumiem, że np. jako zarządca nabroi u siebie w administracji, natomiast jako radny sprawdzi czy nabroił wystarczająco skutecznie. :) Ciekaw jestem, czy Komitet Wyborczy Centroprawicy dostrzega takowe problemy u swoich kandydatów na radnych oraz jak to traktuje np. Komisja Wyborcza.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    oset(2002-09-27)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski
Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Serwis i oryginalne części Seat
Serwis i Części VW - HADM Gramatowski