Poniedziałek 10-12-2018, imieniny Bogdana, Julii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Znam i korzystam – wycieczka na pocztę

Elbląg, Znam i korzystam – wycieczka na pocztę Zdjęcia z archiwum stowrzyszenia.

Miesiąc luty upłynął pod znakiem poczty, która stała się głównym tematem zajęć praktycznych z zakresu edukacji obywatelskiej dla osób niepełnosprawnych. W projekcie „Znam i korzystam” wzięło udział ok. 40 osób.

Przedsięwzięcie realizowane jest przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Sprawniejsi”. Cel jest prosty, nauczenie korzystania z usług pocztowych.
     - 12 lutego odbyły się warsztaty na których uczestnicy pakowali paczki, wypełniali blankiety pocztowe, uczyli się adresować listy, wypełniali przelewy pocztowe. To wszystko robione było z dużym zaangażowaniem, przejęciem, z wypiekami na twarzy – opowiada Joanna Ziemińska, koordynator projektu.
     - 18 lutego w ramach warsztatów praktycznych uczestnicy wraz z opiekunami wyszli do urzędu pocztowego. Pani naczelnik opowiedziała o pracy placówki, poinformowała gdzie pobrać numerek kolejkowy, w jaki sposób korzystamy z okienek, gdzie stajemy, by wysłać i odebrać paczkę lub list polecony, jak założyć własną skrytkę pocztową. Było też dużo pytań na które pani naczelnik cierpliwie odpowiadała – mówi koordynatorka projektu.

 


     - 25 lutego to druga wizyta studyjna, tym razem pojechaliśmy do Środowiskowego Domu Samopomocy w Jegłowniku. Podopieczni ŚDS-u przywitali nas wesołymi piosenkami, w rewanżu Elbląg wystąpił z karaoke. Następnie pani psycholog Lucyna Poduch przedstawiła projekt, a uczestnicy z dumą opowiadali o tym, czego się dowiedzieli i nauczyli podczas warsztatów. Była też chwila na integrację, której towarzyszyła kawka, herbatka, ciastka i ciepła zupa - podsumowuje Joanna Ziemińska.
     Wszystkie te działania miały na celu wyrównanie szans osób z niepełnosprawnością intelektualną. Stowarzyszenie „Sprawniejsi” może realizować swoje projekty dzięki wsparciu finansowemu z Funduszu dla Organizacji Pozarządowych Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2004-2009.
     Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Sprawniejsi” powstało w 1995 roku. W roku 2005 nastąpiła reaktywacja pracy stowarzyszenia z nowym zarządem. Cele statutowe stowarzyszenia to działania na rzecz osób niepełnosprawnych: kompleksowa rehabilitacja, integracja społeczna, popieranie idei zrozumienia, życzliwości i pomocy osobom niepełnosprawnym, stworzenie godnych warunków rozwoju i życia osobom niepełnosprawnym.

Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia klasyczna
Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna III