Sobota 20-10-2018, imieniny Jana, Ireny
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Cichutko na szlaku. Słychać tylko plusk spadających liści. Cichutko na szlaku. Słychać tylko plusk spadających liści.

Żołnierze pamiętają

Elbląg, Żołnierze pamiętają (fot. Paweł Serocki)

Żołnierze z jednostek 16. PDZ w dniach poprzedzających Święto Zmarłych uporządkowali groby i mogiły, którymi się na co dzień opiekują. 1 i 2 listopada na wszystkich grobach i mogiłach złożone zostaną wiązanki kwiatów i zapłoną znicze.

Dowódca 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. bryg. Wiesław Michnowicz w przededniu Święta Zmarłych odwiedził rodziny żołnierzy, którzy polegli w czasie misji Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku. Następnie wraz z zastępcą dowódcy 16. PDZ gen. bryg. Grzegorzem Buszka oraz przedstawicielami 13. Elbląskiego Pułku Przeciwlotniczego, 16 Batalionu Dowodzenia oraz 16 Żuławskiego Batalionu Dowodzenia odwiedzą groby poległych w Iraku - sierż. Tomasza Murkowskiego z 13 pułku przeciwlotniczego, kpr. ndt. Andrzeja Zielke i kpr. ndt. Krystiana Andrzejczaka z 16 batalionu remontowego oraz grób plut. Wojciecha Lewickiego z 16 batalionu dowodzenia, który zginął tragicznie w 2003 roku w trakcie ćwiczenia „Donośna Surma”.
     - Dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny jest szczególnym okresem, w którym Polacy masowo odwiedzają groby najbliższych oraz tych, którzy trwale zapisali się w naszej pamięci. Jest to czas zadumy i refleksji nad przemijaniem i sensem życia - pisze rzecznik prasowy 16. PDZ mjr Zbigniew Tuszyński. - Dla nas, żołnierzy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej Dzień Wszystkich Świętych jest dniem pamięci i hołdu, jaki oddajemy naszym poprzednikom. Stanowi to wyraz czci i szacunku wobec dokonań minionych pokoleń. Symboliczny znicz zapalony na grobach i pod pomnikami poległych za wolność Ojczyzny, tych, którzy zmarli lub zginęli w czasie pełnienia służby, zarówno w kraju, jak i w misjach pokojowych, stabilizacyjnych czy szkoleniowych jest dowodem, że pamięć o tych, co odeszli, jest trwała. W Dniu Wszystkich Świętych przy grobach naszych poległych Kolegów - po konsultacji i za zgodą rodzin - w trakcie mszy świętych odprawianych na cmentarzach w intencji zmarłych wystawione będą posterunki honorowe z jednostek wojskowych, w których służyli polegli. Groby odwiedzą zapewne przyjaciele, koledzy, kadra i żołnierze jednostek naszej dywizji. We wszystkich Garnizonach, w których stacjonują jednostki wojskowe 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, na wszystkich żołnierskich mogiłach i grobach złożone zostaną wiązanki kwiatów i zapłoną znicze.
     We wszystkich jednostkach 16. PDZ na okres Święta Zmarłych oraz Dzień Zaduszny przepustki jednorazowe oraz urlopy otrzymała maksymalna ilość żołnierzy służby zasadniczej. W jednostkach pozostały tylko niezbędne siły do utrzymania wskaźników gotowości bojowej, pełnienia wart i służb oraz zapewnienie toku życia w jednostkach.
     Mówi rzecznik prasowy 16. PDZ mjr Zbigniew Tuszyński:

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary przeciwsłoneczne DEFRAME
Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA
OKOWOKO s.c.