Niedziela 21-10-2018, imieniny Jakuba, Urszuli
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zostań ławnikiem

Do końca lipca Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Elblągu przyjmuje zgłoszenia kandydatów na ławników sądowych. Ławnicy rozpoczną pracę w styczniu przyszłego roku.

Jak informuje Artur Zieliński, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich UM, ławnikiem może zostać każdy, kto posiada obywatelstwo polskie, korzysta z pełni praw cywilnych i obywatelskich, ma nieskazitelny charakter oraz ukończył 30 lat, a nie przekroczył 65 roku życia, a ponadto jest zatrudniony lub zamieszkuje (jest zameldowany) w miejscu kandydowania co najmniej od roku.
     - Kandydatów na ławników zgłaszać mogą: prezesi sądów, stowarzyszenia, organizacje i związki zawodowe, grupa co najmniej 25 obywateli mających czynne prawo wyborcze i zamieszkujących stale na terenie Elbląga - wyjaśnia Zieliński. - Na kandydatów na ławników orzekających z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych mogą również zgłaszać terenowe organy administracji rządowej i organizacje pracodawców. Należy podkreślić, że powyższa grupa kandydatów powinna wykazać się szczególną znajomością spraw pracowniczych oraz celów ubezpieczenia i potrzeb osób ubezpieczonych.
     Kandydaci na ławników mogą pobrać druki zgłoszeniowe w Urzędzie Miejskim w Elblągu, ul. Łączności 1 w Wydziale Spraw Obywatelskich pok. 96. Wybór ławników odbędzie się w październiku br.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

!!!PROMOCJA!!!
AMK Kuchnia 2
AMK Kuchnia 10
AMK Szkło ozdobne 1